fot. DreamHack/Fredrik Nilsson

Kobiecy skład CS:GO z Dignitas będzie rywalizować w VALORANCIE

Na scenie VALORANTA pojawił się kolejny kobiecy skład. Tym razem swoich sił postanowiły spróbować zawodniczki Dignitas, które dotychczas rywalizowały tylko w obrębie Counter-Strike’a, zdobywając przy okazji wiele tytułów.

Dignitas to wieloletni mistrz kobiecego esportu. Kobiecy skład od momentu, gdy zatrudniliśmy go w 2017 roku, zdobył pod naszą banderą cztery międzynarodowe trofea – zaczął CEO formacji, Michael Prindiville. – Rozszerzenie jego działalności o VALORANTA to pierwszy krok w ramach inicjatywy wzmocnienia pozycji kobiet, którą organizacja planuje na najbliższe miesiące. Naszym celem jest stać się esportową organizacją dla profesjonalnych oraz aspirujących do tego miana zawodniczek, kreatorek treści oraz fanek – wyjaśnił.

CZYTAJ TEŻ:
GODSENT zatrudnia kobiecy skład VALORANTA

Zawodniczki z Ameryki Północnej na swoim koncie mają m.in. po dwa triumfy podczas Intel Challenge Katowice oraz GIRLGAMER Esports Festival. Ponadto wielokrotnie stawały na podium zarówno dwóch wspomnianych imprez, jak i Copenhagen Games. Teraz postanowiły jednak spróbować czegoś nowego, czyli właśnie VALORANTA, jednocześnie pozostając także przy CS:GO. Ekipa zamierza więc rywalizować w obrębie dwóch tytułów, ale w najbliższym czasie zobaczymy ją właśnie w grze Riotu – najpierw podczas ANEW VALORANT Women’s 1K Open, a potem również Elite Esports Rivalry Bowl.

Jako pionierki kobiecej sceny nieustannie szukamy nowych możliwości lepszego kontaktu z naszymi kibicami, przy jednoczesnym zaspokajaniu naszej potrzeby rywalizacji – przyznała kapitanka drużyn, Emmalee „EMUHLEET” Garrido. – Gdy pojawiła się możliwość rozszerzenia naszej działalności o VALORANTA, szybko uznałyśmy tę produkcję za idealne połączenie esportowego skillowego tytułu z grą, która spodoba się gamingowej publice. Nasz skład nie może się już doczekać wyzwań i liczy, że uda mu się sięgnąć po jeden lub dwa tytuły w VALORANCIE – dodała.

Kobiecy skład Dignitas prezentuje się następująco:

  • Emmalee „EMUHLEET” Garrido
  • Amanda „rain” Smith
  • Kiara „milk” Makua
  • Melisa „Theia” Mundorff
  • Julie „Bouchard” Bouchard – testy
  • David „Xp3” Garrido – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Druga strona (srebrnego) medalu

Rok 2018, kwiecień. Pierwsza edycja European Masters. Pierwszy sprawdzian polskich formacji walczących o wejście do EU LCS (choć już nie bezpośrednio)...

>