STS
fot. ESL/Kelly Kline

Illuminar ogłasza nowy skład dywizji LoL-a! Wielki powrót Tabasko na polską scenę

Ledwo co pisaliśmy o zapowiadającym nowy skład Illuminar Gaming zagadkowym filmie zamieszczonym na mediach społecznościowych organizacji, a już dziś otrzymaliśmy potwierdzenie wszystkich teorii otaczających w ostatnich dniach iHG.

Nie było niespodzianek. Wszystkie spekulacje i przewidywania potwierdziły się, co oznacza, że w barwach Illuminar w czwartym sezonie Ultraligi zagrają: Dawid „MeLoNiK” Ślęczka, Wojciech „Tabasko” Kruza, Marcin „Warszi” Surała, Adrian „Odi11” Kruk oraz Kacper „Czypsy” Zaparucha. Trenerem zespołu będzie Jakub „Bezum” Iwanicki, a menedżerką całego składu została Hanna „FanaBerry” Glonek.

Czego zatem możemy się spodziewać po iHG w czwartym sezonie Ultraligi? Odmłodzenie składu i postawienie na świeżą krew może sugerować, że nadchodzący split będzie dla organizacji okresem przejściowym. Dla Odiego11 i Czypsego z pewnością wejście na najwyższy w Polsce poziom nie będzie łatwym zadaniem. Do tej pory duet miał okazję ogrywać się na scenie półprofesjonalnej, w ligach amatorskich i ultraligowych kwalifikacjach, a teraz będzie musiał udowodnić swoją wartość. Z pewnością pomoże tu doświadczenie Tabasko, Warsziego i MeLoNiKa, ale pamiętać należy, że solo lanerów iHG też nie sposób zaliczyć w poczet weteranów polskiej sceny. W związku z tym wydaje się, że zajęcie trzeciego miejsca w lidze będzie z pewnością dużym sukcesem przy tak odświeżonym rosterze.

Nierozsądnym byłoby jednak spisywanie Illuminar na straty. Potencjał reprezentantów organizacji z okiem w logo z pewnością jest ogromny, a jeśli ci będą na fali wznoszącej, to z pewnością nie wystarczy im rywalizacja z devils.one, a będą też chcieli postraszyć AGO ROGUE czy K1ck eSports Club. Polska scena zna takie przypadki – w drugim sezonie Ultraligi akademia Rogue została pokonana w finale właśnie przez devils.one, w którym grali zawodnicy tacy jak Mateusz „Czajek” Czajka czy Jakub „Sinmivak” Rucki, wtedy jeszcze postrzegani jako niedoświadczeni gracze.

Oto film oficjalnie prezentujący nowy skład:

https://twitter.com/illuminaRGaming/status/1261631328832892928

Tak wyglądać będzie roster iHG w czwartym sezonie Ultraligi:

Dawid „MeLoNiK” Ślęczka
Wojciech „Tabasko” Kruza
Marcin „Warszi” Surała
Adrian „Odi11” Kruk
Kacper „Czypsy” Zaparucha
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro otwiera dywizję Rainbow Six: Siege

Znana fanom Counter-Strike'a i Doty 2 organizacja Virtus.pro rozszerza swoje wpływy. Dziś ekipa z Rosji ogłosiła bowiem sformowanie nowej dywizji, któ...