fot. ESL/Adela Sznajder

Czy G2 zatrzyma Astralis? Dzień ostatecznych rozstrzygnięć w ESL One Road to Rio

Po ponad trzech tygodniach nadszedł ten moment – przed nami ostatni dzień ESL One Road to Rio, podczas którego poznamy triumfatorów z Europy oraz regionu CIS. To właśnie oni zgarną najwięcej punktów rankingowych kluczowych w kontekście rywalizacji o wyjazd na brazylijskiego Majora CS:GO.

Na Starym Kontynencie na polu walki pozostały już tylko dwie formacje. Jedną z nich jest Astralis, lider rankingu HLTV oraz zwycięzca trzech ostatnich Majorów, który pewnie zmierza po sukces. W minionych dniach potężni Duńczycy ponieśli tylko jedną porażkę, przegrywając z Fnatic. Był to jednak tylko wypadek przy pracy, o czym świadczą późniejsze wygrane nad FaZe Clanem czy też G2 Esports. Tym samym G2, które dziś spróbuje przełamać hegemonię skandynawskiej piątki. W ostatnią środę podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela nie potrafili podjąć rękawicy, toteż nic dziwnego, że i tym razem nie do nich przylgnie łatka faworytów. Zwłaszcza że jako ekipa z dolnej drabinki przystąpią do ostatecznego pojedynku BO5 przegrywając już 0:1. Równocześnie swoje spotkanie rozegrają też Ninjas in Pyjamas oraz Team Heretics, zaś jego stawką będzie 5. miejsce.

CZYTAJ TEŻ:
Mieli wszystko, nie mają nic. Finał europejskiego ESL One Road to Rio nie dla FaZe

Z kolei wśród ekip z regionu Wspólnoty Niepodległych Państw szansę na pierwsze miejsce mają Team Spirit oraz Winstrike Team. W obliczu braku Natus Vincere, które niespodziewanie odpadło już w fazie grupowej, Victor „somedieyoung” Orudzhev i spółka wyrośli na głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Dotychczas ani razu nie doznali oni goryczy porażki, dlatego też ich ewentualna przegrana z o wiele niżej notowanym Winstrike, które zresztą pokonali już w fazie grupowej, byłaby naprawdę sporą niespodzianką. Ale takie niespodzianki są możliwe, o czym kilka dni temu przekonało się Virtus.pro, uznając wyższość Hard Legion Esports. Teraz podopieczni rosyjskiej organizacji będą mieć okazję do rewanżu, który będzie o tyle istotny, że może finalnie dać im trzecią lokatę w dywizji CIS.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

17 maja

CIS

16:30 Team Spirit vs Winstrike Team BO3
16:30 Virtus.pro vs Hard Legion Esports BO3

Europa

20:00 Astralis vs G2 Esports BO5
20:00 Ninjas in Pyjamas vs Team Heretics BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kashtelan zawiesza karierę profesjonalnego gracza

W ostatnich dniach niemal całe środowisko skupione wokół polskiego League of Legends żyje doniesieniami o potencjalnych składach na czwarty sezon Ultr...