fot. ESL/Adam Łakomy

Kashtelan zawiesza karierę profesjonalnego gracza

W ostatnich dniach niemal całe środowisko skupione wokół polskiego League of Legends żyje doniesieniami o potencjalnych składach na czwarty sezon Ultraligi. Wśród natłoku nazwisk brakowało jednak Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego, który po przygodzie w ASUS ROG ELITE pozostawał bez zatrudnienia. Wszystkie domysły na temat braku aktywności Kashtelana na rynku transferowym zostały dziś potwierdzone przez samego zainteresowanego. W mediach społecznościowych byłego midlanera drużyn takich jak Pompa Team czy Illuminar Gaming pojawiło się oświadczenie o zawieszeniu kariery profesjonalnego gracza.

CZYTAJ TEŻ:
Illuminar ogłasza nowy skład dywizji LoL-a! Wielki powrót Tabasko na polską scenę

Jak pisze Kashtelan, głównym powodem tej decyzji były studia, wypalenie w solo kolejce oraz przekonanie o braku możliwości zrealizowania celów sportowych. Jednak jak możemy przeczytać w dalszej części oświadczenia, przerwanie kariery gracza nie oznacza absolutnej rozłąki Paprzyckiego z esportem. Niewykluczone też, że w przyszłym roku doczekamy się jego powrotu na pro scenę:

Uważam, że dużą częścią szczęśliwego życia jest spełnienie zawodowe, więc jest niezerowa szansa, że zatęsknię i wrócę na białym koniu na nowy rok.

W ostatnim czasie Kashtelan występował w EBL – lidze bałkańskiej. Tam w barwach ASUS ROG ELITE wygrał sezon regularny i odpadł w półfinale play-offów. Mimo tej porażki jego drużyna dostała się jednak do fazy wstępnej EU Masters, gdzie z wynikiem 1-5 zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie. Wcześniej Kashtelan przez długi czas grał w lidze hiszpańskiej, a w Polsce występował od początku istnienia Ultraligi do końca sezonu drugiego.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mieli wszystko, nie mają nic. Finał europejskiego ESL One Road to Rio nie dla FaZe

FaZe Clan niczym burza przeszedł przez fazę grupową europejskiego ESL One Road to Rio. Międzynarodowy skład nie przegrał żadnego z siedmiu spotkań, a...