Już pierwszy dzień rywalizacji w ramach DreamHack Masters Spring 2020 przyniósł nam niespodzianki. Pierwszą z nich była... absencja Lukasa "gla1ve'a" Rossandera, który na kilka godzin przed startem inauguracyjnego spotkania z Heroic ogłosił, że bierze zdrowotną przerwę od gry.

Miejsce utytułowanego prowadzącego zajął zakontraktowany niedawno Jakob "JUGi" Hansen, co w oczywisty sposób wpłynęło na grę całego zespołu. Mimo to finalnie zdołał on pokonać prowadzony przez Nicolaia "HUNDENA" Petersena skład, ale musiał przy tym namęczyć się więcej, niż można się było spodziewać. Bo chociaż oglądaliśmy zaledwie dwie mapy, to pierwsza z nich zakończyła się dopiero po dogrywce, druga zaś była o krok od overtime'a.

Powody do zadowolenia mają natomiast reprezentanci North. Oni również debiutowali wraz z pozyskanym dopiero co graczem, Kristofferem „Kristou” Aamandem, który został wypożyczony jako zastępstwo dla niedysponowanego Markusa „Kjaerbyego” Kjærbyego. I podobnie jak bardziej utytułowani rodacy również sięgnęli po zwycięstwo, chociaż wcale nie byli faworytami potyczki z G2 Esports. Mimo to na decydującym Duście2 zachowali zimną krew i nawet bardzo dobra postawa Kenny'ego "kenny'egoS" Schruba nie zatrzymała ich przed sięgnięciem po triumf.

Komplet wtorkowych wyników prezentuje się następująco:

19 maja

Grupa A

14:00 Astralis 2:0 Heroic
Train 19:16
Inferno 16:14
17:30 G2 Esports 1:2 North
Vertigo 10:16
Inferno 16:8
Dust2 14:16

Jedno jest pewne – jedna z drużyn, które wczoraj wygrały, dziś nie powtórzy swojego osiągnięcia. A to dlatego, że w środę odbędzie się bezpośrednia potyczka pomiędzy Astralis a North, której zwycięzca wskoczy na fotel lidera grupy A. Na drugim biegunie znajdują się natomiast G2 Esports oraz Heroic. Formacje te czekają na pierwsze punkty i jedna z nich jeszcze sobie poczeka, minimalizując tym samym swoje szanse na awans do play-offów.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

20 maja

Grupa A

14:00 G2 Esports vs Heroic BO3
17:30 Astralis vs North BO3

Oba mecze z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.