Po dwóch dniach grupowych zmagań w DreamHack Masters Spring 2020 Astralis może być już pewne awansu do play-offów. Liderzy rankingu HLTV mimo przeprowadzonej niedawno awaryjnej zmiany w składzie wygrali bowiem drugi mecz z rzędu, radząc sobie tym razem z North.

Duńskie derby miały zatrważająco jednostronny przebieg, którego chyba nikt się nie spodziewał. Trzeba jednak pamiętać, że także druga ze skandynawskich formacji musiała niedawno wymienić jednego z graczy, co na pewno nie pomogło jej w podjęciu rękawicy. Mimo to trudno szukać wytłumaczeń za dwóch dotkliwych porażek – wyniki 4:16 i 8:16 jasno wskazują, kto był w środę lepszy. Co ciekawe, z niezłej strony pokazał się najświeższy nabytek Astralis, Jakob "JUGi" Hansen, który ustrzelił 30 fragów, ginąc przy tym 19-krotnie.

O wiele więcej emocji zapewnił nam pojedynek rozegrany wcześniej. Zarówno G2 Esports, jak i Heroic po pierwszym dniu miały na swoim koncie po zero punktów i jak wody potrzebowały pierwszego zwycięstwa, co widać było także na serwerze. Lepiej wystartowali podopieczni Nicolaia "HUNDENA" Petersena, którzy mimo nacisków ze strony oponentów zgarnęli Nuke'a. Niemniej Vertigo padło już łupem międzynarodowego składu, wobec czego o wszystkim zadecydować miał Mirage. Na tej mapie piątka ze Skandynawii była już o krok od zwycięstwa – ba, członkowie G2 zaczęli nawet opuszczać serwer, przekonani, że przegrali. Problem w tym, że Duńczykom zabrakło czasu na zakończenie bomby. Przez to nie przypieczętowali oni swojej wygranej, by potem polegnąć w dogrywce.

Komplet środowych wyników prezentuje się następująco:

20 maja

Grupa A

14:00 G2 Esports 2:1 Heroic
Nuke 13:16
Vertigo 16:13
Mirage 19:17
17:30 Astralis 2:0 North
Vertigo 16:4
Inferno 16:8

Przed nami ostatni dzień zmagań w grupie A, który dla Astralis będzie dniem walki o rozstawienie w górnej drabince play-offów. Triumfatorzy trzech ostatnich Majorów, którzy dziś podejmą G2 Esports, mają już bowiem zapewniony slot przynajmniej w drabince dolnej. Takiej pewności nie mają natomiast North i Heroic, które zainaugurują trzecią serię starć, rozgrywając kolejny w ostatnim czasie duński derbowy pojedynek.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

21 maja

Grupa A

14:00 North vs Heroic BO3
17:30 Astralis vs G2 Esports BO3

Oba mecze z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.