Grupa A zakończyła już swoje zmagania, ale DreamHack Masters Spring 2020 trwa! Dziś do gry wchodzą zespoły z grupy B – zespoły, które albo wracają po dłuższej przerwie, albo też mają coś do udowodnienia. Do tego drugiego grona na pewno możemy zaliczyć mousesports.

mousesports vs Complexity Gaming
14:00 (BO3)

Popularne Myszy kompletnie zawiodły podczas ESL One Road to Rio, odpadając już w fazie grupowej. Była to już druga w tym roku poważna wpadka międzynarodowego składu, który z grupy nie wyszedł również przy okazji Intel Extreme Masters Katowice 2020. Wychodzi więc na to, że DH Masters Spring to dla podopiecznych Allana "Rejina" Petersena okazja, by udowodnić, iż były to tylko pojedyncze niepowodzenia, a nie zapowiedź poważniejszego kryzysu. W teorii dziś nie powinno być trudno o zwycięstwo, bo naprzeciwko mouz stanie Complexity Gaming. Zawodnicy amerykańskiej organizacji od czasu BLAST Premier, gdy zaskoczyli świat, ogrywając m.in. Astralis, wyraźnie spuścili z tonu, spadając do rangi zespołu z europejskiego 2. tieru. Mówimy wszak o składzie, który w tym miesiącu potrafił przegrać ze SMASH Esport czy SINNERS Esports.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy zwycięzcę grupy A podczas DH Masters Spring. I nie jest to Astralis
MAD Lions vs BIG
17:30 (BO3)

Sporą niewiadomą będzie dziś dyspozycja MAD Lions. Co prawda duński skład przy okazji ostatniego oficjalnego meczu mógł świętować mistrzostwo pierwszego sezonu Flashpointa, ale to było ponad miesiąc temu! W tym czasie skandynawska piątka nie rozegrała ani jednego spotkania, odpoczywając po trudach związanych z rywalizacją na amerykańskiej ziemi. Przerwę, chociaż trwającą tylko dwa tygodnie, ma za sobą także rywal popularnych Lwów, czyli BIG. Niemiecka formacja rok 2020 przywitała dwiema roszadami w składzie, które pomogły sięgnąć po pierwsze miejsce podczas DreamHack Open Leipzig 2020 czy też dwóch tygodni #HomeSweetHome. Z drugiej strony nasi zachodni sąsiedzi bardzo słabo wypadli w ESL Pro League, pokazując, że rywalizacja z najlepszymi to dla nich jeszcze zbyt wiele. Tylko czy MAD Lions możemy zaliczyć do tych "najlepszych"?

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.