Astralis to faworyt każdego turnieju, na którym wystąpi. Nie inaczej jest w przypadku DreamHack Masters Spring 2020, chociaż trzeba pamiętać, że ekipa dopiero co straciła swojego prowadzącego, który wziął sobie zdrowotny urlop. I być może właśnie to sprawiło, że finalnie Duńczycy nie wygrali swojej grupy.

Jeszcze przed ostatnią serią spotkań zajmowali oni pierwsze miejsce w zbiorze A i aby osiągnąć swój cel, czyli awansować do półfinału górnej drabinki, potrzebowali jeszcze jednego zwycięstwa. Ale po nie nie sięgnęli, gdyż zbyt mocne okazało się G2 Esports. To samo G2, które na inaugurację przegrało z North, a dzień później niemiłosiernie męczyło się z Heroic. Tym razem jednak Kenny "kennyS" Schrub i spółka wyglądali o wiele lepiej i o ile jeszcze na pierwszej mapie, Duście2, mierzyli się z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym, tak na Nuke'u byli stroną zdecydowanie dominującą. Odzwierciedla to również wynik 16:7, którym międzynarodowy skład przypieczętował swój triumf w stosunku 2:0.

Powodów do radości nie ma za to w obozie North. Wspomniane zwycięstwo nad G2 nic bowiem Duńczykom nie dało, bo w środę okazali się oni słabsi od Heroic. I to "słabsi" w każdym tego słowa znaczeniu, bo od początku do końca spotkanie toczyło się pod dyktando podopiecznych Nicolaia "HUNDENA" Petersena. Na obu mapach, którymi były Train oraz Vertigo, w sumie stracili oni zaledwie trzynaście rund, dzięki czemu zakończyli grupowe zmagania na trzecim miejscu. A North.. cóż, wypożyczony niedawno Kristoffer "Kristou" Aamand na pewno nie będzie najlepiej wspominać swojego debiutanckiego turnieju, zwłaszcza, że sam wypadł bardzo słabo, osiągając rating 0,67.

Końcowa klasyfikacja grupy A prezentuje się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. G2 Esports 2 – 1 120 – 106 +14 6
2. Astralis 2 – 1 87 – 74 +13 6
3. Heroic 1 – 2 108 – 96 +12 3
4. North 1 – 2 65 – 104 -39 3

Już jutro zacznie się rywalizacja w ramach grupy B, w której znalazły się BIG, Complexity Gaming, MAD Lions oraz mousesports. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.