Nie ulega wątpliwości, że zarówno mousesports, jak i MAD Lions liczyły na lepszą w swoim wykonaniu inaugurację DreamHack Masters Spring 2020. Tak się jednak złożyło, że obaj faworyci grupy B zgodnie przegrali swoje mecze, już na starcie utrudniając sobie drogę do play-offów.

Zaskakująca była zwłaszcza porażka popularnych Myszy, które po słabym występie podczas ESL One Road to Rio miały sporo do udowodnienia. A udowodniły jedynie, że być może wpadły w poważniejszy kryzys, bo w piątek nie podjęły nawet rękawicy. Zarówno na Inferno, jak i Duście2 stroną przeważającą było Complexity Gaming, które na obu mapach straciło w sumie tylko siedemnaście rund. A mówimy tu o potyczce czwartej ekipy rankingu HLTV z ekipą dwudziestą trzecią! Niemniej na serwerze to podopieczni amerykańskiej organizacji wyglądali lepiej. Tyczy się do szczególnie Kristiana "k0nfiga" Wieneckego, który pojedynek zakończył z aż 40 fragami na koncie.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy zwycięzcę grupy A podczas DH Masters Spring. I nie jest to Astralis

Większy opór swoim rywalom postawiło wspomniane już MAD Lions, które rozgrywało pierwszy oficjalny mecz od czasu kwietniowego mistrzostwa Flashpoint Season 1. Tak długa przerwa odcisnęła swoje piętno na poczynaniach Duńczyków, którzy już na Mirage'u, mimo wygranej 16:11, mieli lekkie problemy. Potem zaś przyszedł Nuke, który w całości toczył się pod dyktando BIG. O przegranej Lwów przesądziła jednak słaba postawa na Vertigo i to zarówno w obronie, jak i w ataku. Drużyna znad Renu spokojnie poczekała natomiast na swoją szansę i gdy ta nadeszła, skrzętnie ją wykorzystała, triumfując 16:13 i zamykając całe spotkanie wynikiem 2:1.

Komplet środowych wyników prezentuje się następująco:

22 maja

Grupa B

14:00 mousesports 0:2 Complexity Gaming
Inferno 9:16
Dust2 8:16
17:30 MAD Lions 1:2 BIG
Mirage 16:11
Nuke 7:16
Vertigo 13:16

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Spring 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.