fot. ESL/Helena Kristiansson

Zmiany w Virtus.pro coraz bliżej? Buster potencjalnie na wylocie

Pół roku temu włodarze Virtus.pro postanowili zakończyć projekt pod nazwą „polski skład CS:GO” i sięgnęli po zawodników związanych wcześniej z AVANGAR. Ci mieli na swoim koncie wicemistrzostwo Majora oraz triumf na moskiewskim BLAST Pro Series, więc nie wyglądało to najgorzej. Problem w tym, że od momentu zmiany barw klubowych nowe nabytki nie potrafią nawiązać do wcześniejszych dokonań.

Dotychczas większość występów Virtusów wiązała się z mniejszymi lub większymi rozczarowaniami. Dość powiedzieć, że ekipa ani razu nie zajęła miejsca medalowego – nie udało jej się to nawet podczas regionalnych zmagań w ESL One Road to Rio, mimo że jej najgroźniejszy rywal, Natus Vincere, odpadł już w fazie grupowej. Nic więc dziwnego, że już od dawna pojawiają się doniesienia na temat potencjalnych zmian w składzie, które miałyby pomóc drużynie wyjść z kryzysu. Teraz z nową porcją informacji na temat roszad przyszedł Alexey „OverDrive” Birukov, który przez wielu uważany jest za jedno z najlepszych źródeł w Europie Wschodniej.

Według niego już niedługo poza składem VP miałby znaleźć się Timur „buster” Tulepov, co wydaje się nieco zaskakujące. Jak bowiem podaje serwis HLTV, Kazach w tym roku wypracował drugi najlepszy rating w ekipie, 1,10, ustępując pod tym względem tylko Dzhamiemu „Jame” Aliemu. Jego następcą miałby zostać natomiast 20-letni Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis. Łotysz ostatnie półtora roku spędził pod banderą pro100, z którym wygrał Qi Banja Luka 2019 i DreamHack Delhi Invitational 2019, a także wystąpił na Minorze CIS przed Intel Extreme Masters Katowice 2019. Swego czasu pełnił także rolę zmiennika w forZe.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Virtus.pro będzie prezentować się następująco:

  • Alexey „qikert” Golubev
  • Ali „Jame” Djami
  • Sanjar „SANJI” Kuliev
  • Dauren „AdreN” Kystaubayev
  • Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
  • Dastan „dastan” Akbaev – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HONORIS znowu w akcji. Znamy kolejny turniej z udziałem zespołu NEO i TaZa

Kilka dni temu nowy projekt Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO wreszcie zaprezentował się oficjalnie na serwerze. I chociaż przygoda Polaków z piąty...