STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Światowa czołówka CS:GO weźmie udział w charytatywnym turnieju na rzecz walki z koronawirusem

W ostatnich tygodniach powstało wiele charytatywnych inicjatyw, których celem było wsparcie walki z pandemią koronawirusa. Dziś piszemy o kolejnym takim projekcie – turnieju Gamers Without Borders, w którym udział weźmie światowa czołówka sceny CS:GO. W sumie udział w zawodach weźmie sześć ekip, spośród których cztery plasują się obecnie w top 5 rankingu HLTV. Nie zabraknie […]

W ostatnich tygodniach powstało wiele charytatywnych inicjatyw, których celem było wsparcie walki z pandemią koronawirusa. Dziś piszemy o kolejnym takim projekcie – turnieju Gamers Without Borders, w którym udział weźmie światowa czołówka sceny CS:GO.

W sumie udział w zawodach weźmie sześć ekip, spośród których cztery plasują się obecnie w top 5 rankingu HLTV. Nie zabraknie m.in. triumfatorów Intel Extreme Masters Katowice 2020 z Natus Vincere czy też mistrzów europejskiej dywizji ESL Pro League Season 11 z Fnatic. Ponadto w akcji zobaczymy też międzynarodowy skład OG, którego członkiem jest Mateusz „mantuu” Wilczewski. Wszystkie one walczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości 2 milionów dolarów, która potem przekazana zostanie na rzecz jednej z organizacji, która działa na rzecz zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

FaZe Clan Fnatic G2 Esports
mousesports Natus Vincere OG

Gamers Without Borders w CS:GO odbędzie się między 29 a 31 maja. Będzie to piąty z serii sześciu zapowiedzianych imprez charytatywnych, które odbywał się w obrębie takich tytułów, jak Playerunknown’s Battlegrounds, Rainbow Six: Siege, Dota 2 oraz Fortnite. Szósty i jednocześnie ostatni turniej rozegrany zostanie 5-7 czerwca, jego szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

16-letni Litwin następcą olofmeistera w FaZe?

Minionej nocy jak grom z jasnego nieba spadła wieść, że Olof "olofmeister" Kajbjer ustąpił ze składu CS:GO FaZe Clanu. Szwed to kolejny w ostatnich ty...