Trick, Jenax, SK Gaming, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

SK Gaming odkrywa karty – znamy skład drużyny na letni split LEC

Do startu letniej rundy League of Legends European Championship 2020 pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Do tego czasu będziemy poznawać pozostałe niewiadome dotyczące składów drużyn walczących o mistrzostwo Starego Kontynentu. Pod znakiem zapytania stała na przykład formacja SK Gaming na letni split, zwłaszcza po odejściu Toniego „Sacre” Sabalicia. Co prawda jego miejsce na ostatnie tygodnie minionej rundy zajął Simon „Ventair” Tschammer, ale to nie on będzie bronił w nadchodzących miesiącach górnej linii SK w LEC.

Niemniej jednak fani niemieckiej drużyny na topie wciąż będą oglądać znaną twarz, bo od teraz w rolę toplanera wcieli się… Janik „Jenax” Bartels, czyli dotychczasowy środkowy SK. Roleswap z mida na topa nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, ale Niemiec jest pewny, że podoła wyzwaniu. – Przejście na górną aleję jest czymś, o czym myślałem od pewnego czasu i teraz jest dobry czas, aby tego dokonać. Zakres postaci, którymi grałem ma środkowej linii, zawsze miał pewne podobieństwa z tym, co oglądamy na topie, a mi w szczególności podoba się gra bohaterami, które pasują do mojego stylu gry. Ponadto zawsze grałem znaczną część gier na solo queue jako toplaner – stwierdził Jenax.

Jestem pewny moich umiejętności i gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie w LEC. Mam ogromne oczekiwania wobec siebie i swoich występów, a patrząc na moje solo queue z ostatnich miesięcy mogę z przekonaniem powiedzieć, że ten roleswap umożliwi mi pokazanie pełni mojego potencjału – dodał.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy składy drużyn EU Face-Off 2020. Wśród reprezentantów Polski m.in. Puki Style

Środkową linię obsadzi natomiast nowy zawodnik – Dirk „ZaZee” Mallner, dotychczas reprezentujący barwy BIG. Pod banderą zespołu z Berlina ZaZee odniósł największy sukces dla graczy spoza LEC, czyli mistrzostwo European Masters w roku 2019. Choć Mallner dobrze wspomina czas w BIG, to również cieszy się z dołączenia do drużyny z najwyższego szczebla europejskich rozgrywek.

– Wyniosłem bardzo dużo podczas ostatniego półtora roku w BIG. Dokonałem postępów na wielu różnych płaszczyznach, zwłaszcza personalnych i emocjonalnych, ale również jako zawodnik. Z podjętymi krokami jestem pewien, że z czasem stanę się siłą, z którą trzeba się będzie liczyć w LEC. Ponieważ LEC to jedna z najlepszych lig na świecie, dogonienie czołówki pochłonie trochę czasu i sporo pracy. Niemniej jednak na chwilę obecną celuję w dostanie się do play-offów z pozycji underdoga, w której dobrze się odnajduję – stwierdził ZaZee.

Pozostałe miejsca w składzie nie uległy zmianie. W dżungli raz jeszcze zobaczymy Kima „Tricka” Gang-yuna, zaś w duecie na dolnej linii zagrają Juš „Crownshot” Marušič oraz Dino „LIMIT” Tot. Przebudowano nieco natomiast sztab szkoleniowy – Petar „Unlimited” Georgiev nie będzie dłużej pełnił roli głównego trenera, a jego funkcję przejmie były gracz Illuminar Gaming oraz szkoleniowiec LDLC OL, czyli mistrza EU Masters – Jesse „Jesiz” Le.

Tak prezentuje się skład SK Gaming na LEC 2020 Summer Split:

Janik „Jenax” Bartels
Kim „Trick” Gang-yun
Dirk „ZaZee” Mallner
Juš „Crownshot” Marušič
Dino „LIMIT” Tot
Jesse „Jesiz” Le

Letni split LEC 2020 rozpocznie się 12 czerwca o 18:00, a zainauguruje go starcie G2 Esports z MAD Lions. Na pierwszy sprawdzian nowego składu SK Gaming będziemy musieli poczekać do godziny 20:00 – wtedy podopieczni Jesiza podejmą Origen.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprawdź swoją wiedzę o ESL Mistrzostwach Polski [QUIZ]

Wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski nieuchronnie zmierza ku końcowi. Po kilkutygodniowej rywalizacji w ramach rundy zasadniczej pora na wyłonienie n...