STS
Viper, LCS 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Dignitas z kolejnym wzmocnieniem. Viper nowym zawodnikiem formacji

Wczoraj wieczorem Dignitas ogłosiło pozyskanie Joshuy „Dardocha” Hartnetta, który ostatnie miesiące spędził w TSM-ie. Na tym organizacja z sową w logo nie poprzestała i dziś zaprezentowała kolejny nabytek. Tym został Omran „Viper” Shoura, czyli były toplaner FlyQuest. Barwy FQ 22-latek reprezentował przez półtora roku, będąc jedynym graczem górnej alei przez cały sezon 2019. Podczas wiosennej […]

Wczoraj wieczorem Dignitas ogłosiło pozyskanie Joshuy „Dardocha” Hartnetta, który ostatnie miesiące spędził w TSM-ie. Na tym organizacja z sową w logo nie poprzestała i dziś zaprezentowała kolejny nabytek. Tym został Omran „Viper” Shoura, czyli były toplaner FlyQuest.

Barwy FQ 22-latek reprezentował przez półtora roku, będąc jedynym graczem górnej alei przez cały sezon 2019. Podczas wiosennej rundy tegorocznego sezonu sprawa wyglądała już nieco inaczej – choć Shourę mogliśmy oglądać na topie FlyQuest przez zdecydowaną większość fazy zasadniczej, w play-offach znacznie częściej funkcję tę pełnił Colin „Solo” Earnest. Z nim w składzie FQ dotarło aż do finału Spring Splitu, gdzie musiało uznać wyższość Cloud9. I choć wciąż nie wiadomo, czy Solo w dalszym ciągu będzie toplanerem FlyQuest, to możemy być pewni, że nie będzie nim Viper.

Shoura zostanie najprawdopodobniej następcą Heo „Huniego” Seung-hoona. Najprawdopodobniej, bowiem choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na rozstanie Koreańczyka z Dignitas, to sama organizacja wciąż milczy w sprawie dotychczasowego toplanera, a ostatnią przekazaną przez DIG informacją odnośnie do Huniego było „pozwolenie na rozpatrzenie innych możliwości” na początku kwietnia. Biorąc jednak pod uwagę, że Heo Seung-hoon nie figuruje już od jakiegoś czasu jako zawodnik Dignitas w oficjalnej bazie danych kontraktów Riot Games, możemy śmiało przyjąć, że jego epizod w tej drużynie dobiegł końca.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład Dignitas na letni split LCS 2020 (wg bazy danych kontraktów z uwzględnieniem Vipera):

Omran „Viper” Shoura
Samson „Lourlo” Jackson
Joshua „Dardoch” Hartnett
Matthew „Akaadian” Higginbotham
Henrik „Froggen” Hansen
Tanner „Damonte” Damonte
Johnson „Johnsun” Nguyen
Kim „Fenix” Jae-hoon
Zaqueri „aphromoo” Black
Kim „Olleh” Joo-sung
Thomas „Thinkcard” Slotkin

Letni split LCS 2020 rozpocznie się 13 czerwca w sobotę o godzinie 3:00. Swój pierwszy mecz w tej rundzie zmagań Dignitas rozegra natomiast 14 czerwca o 1:00 w nocy czasu polskiego. Pełny harmonogram fazy zasadniczej LCS 2020 Summer Split znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Spica, TSM, LCS 2019 Regional Qualifier

Po posiłki z akademii (raz jeszcze). TSM prezentuje skład na nadchodzący split LCS

Wokół odejścia Joshuy "Dardocha" Hartnetta z TSM-u utworzyła się nieprzyjemna otoczka z konfliktem interesów i innymi problemami w tle (choć dla niekt...