Lista chętnych do zdobycia sygnowanego przez ESL tytułu mistrza Polski w CS:GO skróciła się do czterech ekip, ale to jeszcze nie koniec pożegnań. Przed nami bowiem mecze półfinałowe, dzięki którym już w sobotę wieczorem poznamy dwójkę finalistów. Co ciekawe, niewykluczona jest powtórka z finału ostatniej ubiegłorocznej edycji.

x-kom AGO vs Actina PACT
16:00 (BO3)

Wtedy to w decydującym meczu ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 zobaczyliśmy m.in. x-kom AGO. Mimo że spotkanie tamto miało miejsce zaledwie pół roku temu, w szeregach popularnych Jastrzębi doszło do kilku zmian. Te nie przyniosły co prawda znacznej poprawy osiąganych rezultatów, ale pozwoliły zespołowi zakończyć fazę zasadniczą na drugim miejscu, do czego przyczyniły się m.in. dwa triumfy nad Actiną PACT. Dziś podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka będą moli odegrać się za tamte niepowodzenia, ale bez wątpienia nie będzie im łatwo – zwłaszcza gdy przypomnimy sobie ich piątkowe męczarnie z Izako Boars. Dużo zależeć będzie od Jacka "MINISE'A" Jeziaka, który wczoraj zawiódł na całej linii i jeżeli także i dziś przejdzie obok meczu, może znacznie zmniejszyć szanse swojego zespołu na sięgnięcie po upragniony awans do finału.

CZYTAJ TEŻ:
Trzymapowy thriller dla AVEZ, Wisła All in! wyeliminowana z ESL MP
Illuminar Gaming! vs AVEZ Esport
19:00 (BO3)

Do finału, w którym znaleźć chcieliby się też obrońcy tytułu z Illuminar Gaming. Chociaż stwierdzenie o "obrońcach tytułu" może być nieco na wyrost, wszak pod koniec ubiegłego roku trofeum w katowickiej ESL Arenie wznieśli tylko dwaj członkowie obecnego składu, bo potem w iHG doszło do rewolucji kadrowej. Przyszli m.in. doświadczeni Janusz "Snax" Pogorzelski i Mikołaj "mouz" Karolewski, którzy dołożyli swoją cegiełkę do udanego występu w fazie zasadniczej. Ich najbliższy rywal, AVEZ Esport, ma za sobą natomiast niezwykle wyczerpującą potyczkę z Wisłą All in! Games Kraków, w której trakcie obejrzeliśmy aż 115 rund! Trwająca prawie pięć godzin batalia mogła w ogromnym stopniu wyczerpać pokłady sił popularnych Ośmiornic, z drugiej strony zaś mogła je natchnąć do powtórzenia niedawnego wyczynu z Nuke'a, na którym AVEZ pokonało iHG 16:14.

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.