Grono półfinalistów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 uzupełnione! W drugim meczu 1/4 finału spodziewaliśmy się trzymapowego boju o miejsce w najlepszej czwórce rozgrywek i takiego byliśmy świadkami. AVEZ Esport pokonało Wisłę All in! Games Kraków, jednocześnie eliminując ją z dalszej rywalizacji. Jutro Ośmiornice podejmą obrońców tytułu z Illuminar Gaming.

Wisła All in! 1 : 2 AVEZ Esport

(ESL Mistrzostwa Polski – ćwierćfinał)
11 7 Dust2 8 16
4 8
16 7 Nuke 8 12
9 4
(14) 29 6 Overpass 9 31 (16)
9 6

Pierwsza pistoletówka na Duście2 sprowadziła się do indywidualnego pojedynku Kacpra "Kylara" Walukiewicza i Olka "hadesa" Miśkiewicza. Obaj zawodnicy przywitali się z meczem trzema trafieniami, ale to zabójstwa członka AVEZ przydały się bardziej, bo ostatecznie to jego drużyna zgarnęła punkt. Niemniej w kolejnych minutach uśmiech częściej gościł na twarzach zawodników Białej Gwiazdy, którzy wygrali sześć potyczek z rzędu. Potem do głosu śmielej dochodziły Ośmiornice, w związku z czym przewaga terrorystów zaczęła topnieć, a przed przerwą nie zostało z niej już nic. Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i spółka odzyskali prowadzenie dzięki kolejnej rundzie pistoletowej, natomiast rywale nic sobie z tego nie robili i szybko odrobili straty. Ośmiornice mądrze wybierały miejsca swoich ataków, które m.in. dzięki świetnej dyspozycji Pawła "byaliego" Bielińskiego oraz Piotra "nawrota" Nawrockiego były zamieniane w cenne oczka. A te przełożyły się na triumf wynikiem 16:11.

Zwycięstwem na pierwszej mapie AVEZ postawiło duży krok w kierunku najlepszej czwórki trwającej odsłony ESL MP. Do pełni szczęścia podopiecznym Jędrzeja "bogdana" Rokity potrzebny był jeszcze jeden punkt, który mógł zostać zdobyty na wybranym przez Ośmiornice Nuke'u. Początek ułożył się na korzyść wiceliderów rankingu Cybersportu – na ich koncie pojawiły się trzy zdobycze, po których nastąpił przestój wykorzystany przez reprezentantów krakowskiego klubu sportowego. Blokada drużyny broniącej trwała jednak krótko, bo wkrótce przy jej nazwie pojawiały się kolejne punkty, choć nie było mowy o dominacji. Na wyrównaną połowę wskazywał również wynik, który stanął na 8:7 dla AVEZ. Wisła All in! złapała swoich rywali tuż po przerwie, ale nie powstrzymała przeciwników podczas rundy force. To niosło za sobą konieczność oszczędzania funduszy w dwóch następnych odsłonach i redukowało możliwość popełniania błędów. Te nie przydarzały się już ekipie SZPERA, gdyż wrzuciła ona wyższy bieg i zafundowała swoim kibicom imponujący powrót, zakończony zwycięstwem 16:12.

O tym, kto zostanie czwartym półfinalistą zmagań, miał zadecydować neutralny Overpass. Tu lepiej wystartowała Wisła All in!, która w pistoletówce nie kalkulowała i błyskawicznie natarła na zamknięty bombsite, powielając ten zabieg również w rundzie drugiej. Gracze trenowani przez Mariusza "Loorda" Cybulskiego dołożyli jeszcze punkt, a potem nadeszły konkretne odpowiedzi w wykonaniu AVEZ. Piąta formacja sezonu zasadniczego wysunęła się nawet na prowadzenie, które pomimo zrywów rywali utrzymała aż do zmiany stron. Po przejściu do ataku Ośmiornice przybliżyły się do zamknięcia serii, choć trzeba było pamiętać, że sam Overpass sprzyja raczej defensorom, więc comeback Białej Gwiazdy nie był wykluczony. Wiślacy, już z karabinami w dłoniach, powiększyli swój dorobek o dwie rundy, natomiast nie poszli za ciosem, co stanowiło wodę na młyn dla AVEZ. Piotr "nawrot" Nawrocki i koledzy dobili do poziomu czternastu oczek. I gdy wydawało się, że świętowanie awansu przez nich jest już tylko kwestią czasu, doszło do czegoś, co trudno opisać słowami. Antyterroryści powstali niczym feniks z popiołów i przedłużyli spotkanie o dogrywkę... a dokładnie pięć. W dodatkowych potyczkach tak bliskie spięcia całej konfrontacji klamrą Ośmiornice wreszcie dopięły swego, kończąc przeciągniętą o dobrą godzinę decydującą mapę w stosunku 31:29. Cóż to było za meczycho!

Dzisiaj czekają nas dwa mecze półfinałowe krajowego czempionatu. Pierwszy z nich już o godzinie 16:00, a jego bohaterami będą x-kom AGO oraz Actina PACT. Spotkanie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.