Wczoraj Vodafone Giants poinformowało o przejęciu innej hiszpańskiej organizacji, x6tence. W oficjalnym komunikacie zaznaczono, że dywizja CS:GO ma być flagowym zespołem w szeregach klubu. Jak ustaliła redakcja DRAFT5, Giants zamierza sformować międzynarodowy skład, którego pierwszym nabytkiem miałby zostać Ignacio "meyern" Meyer.

Odkąd organizacja zainwestowała w scenę CS:GO, a miało to miejsce w kwietniu 2017 roku, kurczowo trzymała się zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Niemniej takie podejście do składu nie przekładało się na żadne większe sukcesy, stąd być może w barwach Giants zobaczymy strzelców spoza regionu. Warto wspomnieć, że niedawno kasa klubu została zasilona kwotą trzech milionów euro, co może pomóc przy budowaniu nowego zestawienia opartego o zagraniczne akcenty.

Na celowniku włodarzy miał znaleźć się siedemnastoletni meyern, który w maju został przeniesiony na ławkę rezerwowych MIBR. Argentyńczyk stracił miejsce w głównym składzie formacji po zaledwie pięciu miesiącach współpracy, lecz nie było w tym nic dziwnego. Nastolatek bowiem zupełnie nie odnalazł się w nowym otoczeniu i był cieniem samego siebie z czasów Sharks Esports, gdzie wyrobił sobie łatkę ogromnego talentu.

Co ciekawe, Giants posiada już drużynę CS:GO, na której czele stoi weteran Ricardo "fox" Pacheco. Na ten moment nie wiadomo, jaka czeka ją przyszłość wobec rzekomych międzynarodowych planów organizacji, natomiast najprawdopodobniej zostanie ona zwolniona z kontraktów.