Astralis nie wystąpi podczas nadchodzących kwalifikacji do ESL One Rio 2020 Major Championship, czyli cs_summit 6. Liderzy europejskiego wyścigu po Majora CS:GO odpuszczają zmagania ze względu na ewentualną utratę sporej części zdobytych punktów oraz ogólne plany drużyny.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu przez kadrę Astralis przeszło prawdziwe tornado. W najbliższym czasie na serwerze nie będziemy bowiem oglądać Lukasa "gla1ve'a" Rossandera oraz Andreasa "Xyp9xa" Højsletha, którzy skorzystali z urlopów zdrowotnych. W związku z tym Duńczycy musieli włączyć do głównego składu rezerwowego Jakoba "JUGiego" Hansena oraz awaryjnego zmiennika w osobie Marco "Snappiego" Pfeiffera. Gdyby właśnie w takim zestawieniu drużyna przystąpiła do zaplanowanego na okres od 22 czerwca do 5 lipca turnieju eliminacyjnego, to byłoby to równoznaczne ze stratą 40% z 2400 należących do niej oczek.

CZYTAJ TEŻ:
„Na graczach CS:GO ciąży nieludzka presja”. Apel dyrektora sportowego Astralis i niewybredna odpowiedź Thorina

Możemy potwierdzić, że zdecydowaliśmy się nie brać udziału w cs_summit 6, który został dodany dość późno do kalendarza jako turniej kwalifikacyjny do Majora. Decyzja wynika z naszych ogólnych planów dotyczących zespołu i sposobu, w jaki zostalibyśmy ukarani za zastępowanie zawodników. Niestety, w tych okolicznościach nie ma sensu, aby Astralis zagrało w tej imprezie – tłumaczy Kasper Hvidt, dyrektor sportowy Astralis Group.

Występ Astralis na brazylijskim Majorze wciąż nie jest zagrożony, choć w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym podopieczni Danny'ego "zonica" Sørensena najpewniej będą musieli bić się o status legend, zarezerwowany dla czołowej trójki europejskiego rankingu. W tym momencie przewaga duńskiej piątki nad drugim G2 Esports wynosi 720 punktów, a nad zamykającym podium Teamem Vitality o 20 punktów więcej.