STS
fot. DreamHack/ Stephanie Lindgren

Saga transferowa z nieoczywistym bohaterem

Czy Robert Lewandowski przejdzie do Realu Madryt?

Tak, oczywiście, to tylko kwestia czasu.

Nieeee, Wyspy Brytyjskie to lepszy kierunek.

Moim zdaniem zostanie w Bayernie Monachium do końca kariery.

Pamiętacie okres, gdy cała piłkarska Europa debatowała na temat przyszłości polskiego snajpera, a do sieci niemalże codziennie trafiały nowe doniesienia? Jeśli tak, to obecne zamieszanie wokół Marco „Snappiego” Pfeiffera wygląda bardzo podobnie, choć oczywiście na znacznie mniejszą skalę. Bez wątpienia nie mamy przecież do czynienia z gwiazdą światowego formatu. Ale przejdźmy do rzeczy – duński zawodnik CS:GO dziś został połączony już z trzecią drużyną na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy!

Zacznijmy od szybkiego zerknięcia w kalendarz:

 • 5 kwietnia – Snappi ląduje na ławce rezerwowych Heroic.
 • 16 maja – DBLTAP informuje, iż 29-latek wspólnie z Owenem „smooyą” Butterfieldem dołączy do azjatyckiego TIGER.
 • 28 maja – Snappi awaryjnie zasila szeregi Astralis, zastępując tymczasowo niedysponowanego Andreasa „Xyp9xa” Højsletha.
 • również 28 maja – HLTV donosi, iż TIGER sfinalizowało już wykup Snappiego z Heroic, lecz… natychmiast wystawiło go na listę transferową.
 • 9 czerwca – no właśnie, o czym dowiedzieliśmy się dziś? Szczegóły poniżej.

Według HLTV skandynawski gracz znalazł się na celowniku c0ntact Gaming, które ma za sobą dosyć turbulentny czas. Międzynarodowa formacja wspomagana przez Karola „rallena” Rodowicza zawiodła podczas pierwszej odsłony Flashpointa, a po powrocie do wyjściowego zestawienia uplasowała się na szarym końcu tabeli ESL One: Road to Rio. Warto wspomnieć, iż ewentualny transfer Snappiego nie byłby pierwszym wzmocnieniem zespołu w ostatnich dniach – pod koniec maja do sztabu szkoleniowego dołączył wszakże Daniel „djL” Narancic.

A czyje miejsce rzekomo zająć ma Pfeiffer? HLTV nie wskazuje jednoznacznie żadnego nazwiska. Wydaje się jednak, iż jeśli zadaniem Duńczyka będzie prowadzenie gry c0ntact, to wówczas poza składem wyląduje dotychczasowy IGL, Luka „emi” Vuković. Drugim kandydatem do opuszczenia podstawowego zespołu jest natomiast Nestor „LETN1” Tanić. A jak będzie w rzeczywistości? Wszystkiego dowiemy się najpóźniej 22 czerwca, gdy ruszą zamknięte kwalifikacje do cs_summit 6, kolejnego turnieju kwalifikacyjnego do jedynego tegorocznego Majora CS:GO. To właśnie wtedy debiut w barwach c0ntact zaliczyć ma Snappi.

Przypomnijmy, iż tak obecnie wygląda skład c0ntact:

 • Rokas „EspiranTo” Milasauskas
 • Otto „ottoNd” Sihvo
 • Luka „emi” Vuković
 • Georgi „SHiPZ” Grigorow
 • Nestor „LETN1” Tanić
 • Neil „NeiL_M” Murphy – trener
 • Daniel „djL” Narancic – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwie kary, cztery ostrzeżenia. Riot przyjrzał się zachowaniu graczy z Ultraligi

Jeszcze przed startem czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi, który rusza oficjalnie dzisiaj, kilku graczy otrzymało kary z rąk Riot Games. Najbardziej...