STS
fot. devils.one/Wiki Wójcik

Pompa pokonuje Gentlemen’s i z przytupem rozpoczyna czwarty sezon Ultraligi

Czwarty sezon Ultraligi rozpoczęło spotkanie pomiędzy debiutującym na polskiej scenie Gentlemen’s Gaming i powracającym na rodzimą scenę 7more7 Pompa Teamem, który przejął skład pozostawiony przez devils.one. Z kolei w szeregach Gentlemenów dziś obserwowaliśmy liczne roszady kadrowe. Zmiany były spowodowane karami nałożonymi przez Riot na Kamila „LeQu” Rosika i Witolda „Diagu” Nypla oraz wewnętrzny przepis Ultraligi nakazujący graczom, którzy wywalczyli awans do Mistrzostw Polski w League of Legends dzięki kwalifikacjom, rozegrać jeden mecz w barwach organizacji, która przejęła zdobytego przez nich slota. W tym przypadku chodziło o Piotra „kfcgenerous” Suchego, Wojciecha „Lewusa” Strykowskiego i Dominika „Zamulka” Bielę. W zaistniałej sytuacji faworyt mógł być tylko jeden i zgodnie z oczekiwaniami Pompa bez większych problemów pokonała swoich dzisiejszych rywali.

7more7 Pompa Team 1:0 Gentlemen’s Gaming
Sinmivak
Sett
kfcgenerous
Ornn
Bruness
Nidalee
Ben3k
Graves
Czajek
LeBlanc
Lewus
Orianna
Bullet
Aphelios
Zamulek
Kog’Maw
Pyrka
Bard
Blue45ty
Braum

Pierwsza krew polała się już w czwartej minucie. Dzięki dobrej współpracy Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego i Bruno „Brunessa” Freunda gracze Pompy zdobyli dwa zabójstwa i od razu wyraźnie odskoczyli rywalom pod względem zarobionych sztuk złota. Kolejne minuty przynosiły coraz to nowe eliminacje, a podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca sukcesywnie sięgali po większe bestie na mapie. Gentlemeni czując nóż na gardle zaczęli podejmować nieco bardziej ryzykowne decyzje, ale nie byli w stanie skutecznie przebić się przez świetnie dysponowanych zawodników Pompy. W 25. minucie Mateusz „Czajek” Czajka i spółka zwyciężyli walkę drużynową i sięgnęli po wzmocnienie Barona Nashora. W tej sytuacji zakończenie gry stało się formalnością i niecałe cztery minuty później czerwony Nexus eksplodował.

Tym samym Pompa zdobyła dla siebie pierwsze punkty i może zacząć przygotowania do jutrzejszego spotkania, w którym rywalizować będzie z Illuminar Gaming. Kolejnymi przeciwnikami Gentlemenów będą zaś Piraci, którzy już za chwilę wyjdą na Summoner’s Rift, gdzie zmierzą się z PRIDE. Wszystkie spotkania Alior Bank Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisach Twitch oraz YouTube. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja VALORANTA – zmiany w wydajności, nerf kuli bariery Sage

Od czasu premiery VALORANTA minął równo tydzień. Z tej okazji Riot Games przygotowało nową aktualizację, która nie przynosi żadnej rewolucji, a skupia...