Nowy tydzień, nowy poranek, te same polskie ekipy CS:GO. Przed kilkoma rodzimymi formacjami kolejne potyczki o ważne punkty – czy to w ramach rozgrywek spod szyldu ESEA, czy też innych organizatorów zmagań online.

Poranek rozpoczniemy z HONORIS. Skład Wiktora "TaZa" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego ma szansę na drugie zwycięstwo w LOOT.BET/CS Season 7, dzięki któremu  znalazłby się już o krok od awansu do play-offów. Uniemożliwić to polskiej piątce spróbuje ALTERNATE aTTaX, które w ostatnich dniach ograło już Illuminar Gaming, Movistar Riders oraz SKADE. A skoro o SKADE mowa – bułgarska drużyna, która przeszła ostatnio mają rewolucję, będzie drugim przeciwnikiem Actiny PACT w LOOT.BECIE. W tym wypadku mowa jednak o zespołach, które na inaugurację poniosły porażkę i kolejna przegrana równa będzie znalezieniu się na krawędzi eliminacji. Podstawy do optymizmu może stanowić fakt, że miesiąc temu podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka mierzyli się już ze swoim dzisiejszym rywalem w ESEA Mountain Dew League i wówczas to oni byli górą.


>> PEŁNY HARMONOGRAM MECZÓW POLAKÓW <<


W akcji zobaczymy dziś również Izako Boars. Popularne Dziki mogą zrównać się punktami z liderem ESEA Advanced, czyli Tricked Esport, ale najpierw będą musiały poradzić sobie z zawsze groźnym Winstrike Teamem. W dywizji Main szansę na samodzielne prowadzenie ma natomiast Łomża 0,0% Cyberwolves, która posiada obecnie na koncie 11 zwycięstw, ale poniedziałkowa potyczka z fińskim Veto Esports może poprawić ten wynik. Coraz wyżej w tabeli ESEA Intermediate pnie się H34T Esports – kolejnym oponentem zespołu znanego do niedawna jako Together Esports będzie uMx Gaming z Wielkiej Brytanii. Coś dla siebie znajdą też fani Emeritos Banditos, przed którymi piętnasty już mecz w tym sezonie dywizji Open. Tym razem Piotr "izak" Skowyrski i spółka rywalizować będą z Native 2 Empire z Portugalii, które może pochwalić się podobnym do Polaków bilansem.

Lista najciekawszych poniedziałkowych spotkań prezentuje się następująco:

15 czerwca
10:55 HONORIS vs ALTERNATE aTTaX BO3 transmisja
13:55 Actina PACT vs SKADE BO3 transmisja
18:00 Izako Boars vs Winstrike Team BO1 transmisja
19:00 Łomża 0,0% Cyberwolves vs Veto Esports BO1
20:00 H34T Esports vs uMx Gaming BO1  
20:30 Emeritos Banditos vs Native 2 Empire BO1 transmisja