fot. ESL/Helena Kristiansson

Trzęsienie w czołowej dziesiątce rankingu HLTV – nowy lider i spore awanse!

W ostatnich tygodniach kolejne aktualizacje rankingu HLTV przynosiły jedynie kosmetyczne zmiany w czołowej dziesiątce. Dzisiejsze notowanie wyłamało się z tego schematu i dosłownie wywróciło kolejność drużyn z przodu stawki, włącznie z jej liderem!

Źródłem ogromnego zamieszania w czołówce jest zakończony wczoraj DreamHack Masters Spring 2020. W europejskiej części zmagań najlepsze okazało się BIG, które w nagrodę przeskoczyło w rankingu szesnaście innych zespołów i jest obecnie ósmą siłą globu. Wicemistrzowie rozgrywek z G2 Esports również nie mają powodów do narzekania, bo po raz pierwszy w historii wysunęli się na prowadzenie w całym zestawieniu, przejmując pałeczkę po Natus Vincere, które spadło o pięć szczebli. Za oceanem mistrzem DH Masters Spring została FURIA Esports, co również znalazło odzwierciedlenie w najnowszej wersji rankingu. Brazylijczycy znajdują się tuż za podium, gdzie oprócz G2 znalazło się miejsce dla Fnatic oraz FaZe Clanu.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Co słychać u naszych eksportowych ekip? W krajowej hierarchii numerem jeden w dalszym ciągu są gracze Actiny PACT, choć ich pozycja jest coraz bardziej zagrożona. Po piętach podopiecznym organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego depcze powoli x-kom AGO, które względem poprzedniej odsłony rankingu awansowało o dwanaście miejsc. Niemniej nie był to wcale największy skok na naszym krajowym podwórku. Trzydzieści dwie lokaty zyskały bowiem Illuminar Gaming oraz HONORIS – piątka Wiktora „TaZa” Wojtasa oraz Filipa „NEO” Kubskiego tym samym debiutuje w gronie stu najlepszych formacji. Czerwony kolor pojawił się za to przy nazwach Wisły All in! Games Kraków i CLEANTmixu, które zostały sklasyfikowane odpowiednio o osiem i dziewięć pozycji niżej.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. G2 Esports 897 +1
2. Fnatic 783 +1
3. FaZe Clan 775 +4
4. FURIA Esports 767 +4
5. Astralis 741 -1
6. Natus Vincere 729 -5
7. Team Liquid 717 -1
8. BIG 693 +16
9. mousesports 668 -4
10. Team Vitality 653
      –––
47. Actina PACT 56 +3
50. x-kom AGO 47 +12
61. Illuminar Gaming 29 +32
62. AVEZ Esport 29 +1
80. Wisła All in! 22 -8
81. HONORIS 22 +32
123. Izako Boars 8 -9
158. CLEANTmix 3 +7

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 22 czerwca.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy poznali rywali podczas zamkniętych eliminacji do cs_summit 6

Dzień po zakończeniu otwartych eliminacji do cs_summit 6 poznaliśmy pary pierwszej rundy eliminacji zamkniętych. I nie ulega wątpliwości, że los nie b...