STS
Faker, SKT, SK Telecom T1
fot. Riot Games

Rusza LCK! Mecz na szczycie już pierwszego dnia

Startuje League of Legends Champions Korea – najważniejsza koreańska liga League of Legends. Okres transferowy na Dalekim Wschodzie przebiegł dość skromnie, a najlepsze drużyny wiosennego splitu nie zdecydowały się na roszady kadrowe. Oznacza to, że, podobnie jak kilka miesięcy temu, czeka nas niezwykle zacięta rywalizacja.

Ligę zainauguruje mecz Afreeca Freecs z SANDBOX Gaming. Dla europejskich fanów LCK to prawdziwa gratka – były trener Teamu Vitality, Jakob „YamatoCannon” Mebdi, jako pierwszy szkoleniowiec ze Starego Kontynentu, pokieruje koreańską drużyną. Jednak dowodzony przez niego SANDBOX nie jest faworytem, jeśli weźmiemy pod uwagę występy z zeszłego splitu. Przed Yamato trudny test, ale jeśli go zda, to z pewnością zyska ogromną przychylność fanów i potencjalnie otworzy bramę do LCK dla kolejnych zagranicznych trenerów. Drugim środowym meczem będzie ten z udziałem T1 i DragonX, dwóch ekip stawianych bardzo wysoko w przedsezonowych rankingach. Z jednej strony Lee „Faker” Sang-hyeok, z drugiej Jeong „Chovy” Ji-hoon. Kto z nich okaże się lepszy? Nie sposób przewidzieć.

CZYTAJ TEŻ:
NRG i FaZe w LCK? Obie organizacje wyraziły zainteresowanie franczyzą

W czwartek czekają nas dwa pojedynki ekip, które prawdopodobnie zakończą zmagania w środku stawki. Najpierw KT Rolster zagra z debiutantem, Teamem Dynamics, a później Hanwha Life Esport podejmie SeolHaeOne Prince (byłe APK Prince). Piątkowe potyczki zapowiadają się bardziej interesująco. Do gry po raz drugi wkroczy SANDBOX, a jego przeciwnikiem będzie dość silne Damwon Gaming. Prawdziwa gratka czeka nas jednak o 13:00, kiedy to Gen.G zmierzy się z DragonX, co z pewnością będzie niezwykle zaciętą serią. Sobotnie spotkania mają zaś po jednym wyraźnym faworycie. Najpierw Afreeca Freecs powalczy z Dynamics, a później mistrz Korei, T1, z Hanwha Life. Podobny charakter mogą mieć mecze niedzielne, w których Gen.G zagra z KT Rolster, a Damwon Gaming z SHO Prince.

Transmisja wszystkich meczów dostępna będzie tutaj.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego tygodnia LCK:

Środa, 17 czerwca
10:00 Afreeca Freecs vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming BO3
13:00 DragonX vs T1 BO3
Czwartek, 18 czerwca
10:00 KT Rolster vs Team Dynamics BO3
13:00 SHO Prince vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Piątek, 19 czerwca
10:00 SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming vs Damwon Gaming BO3
13:00 DragonX vs Gen.G BO3
Sobota, 20 czerwca
10:00 Afreeca Freecs vs Team Dynamics BO3
13:00 T1 vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Niedziela, 21 czerwca
10:00 KT Rolster vs Gen.G BO3
13:00 SHO Prince vs Damwon Gaming BO3
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po raz pierwszy, po raz drugi i po raz... trzeci! AGO ROGUE wciąż niepokonane w Ultralidze

W Alior Bank Ultralidze jest osiem drużyn i tylko jedna z nich wciąż nie poniosła ani jednej porażki. Jest nią AGO ROGUE, które kilka minut temu zapis...