STS
fot. devils.one/Wiki Wójcik

Pompa z drugą wygraną w Ultralidze, PRIDE w coraz głębszym dołku

Pierwsze dzisiejsze spotkanie w ramach Alior Bank Ultraligi nie było najbardziej emocjonujące (przynajmniej  w początkowych minutach), ale koniec końców liczy się ostateczny wynik. Z tego zadowolony może być 7more7 Pompa Team, który mimo pewnych problemów pokonał PRIDE i zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Z kolei Orły muszą wziąć się do roboty, bo choć do końca fazy zasadniczej jeszcze dużo czasu, to chyba nie chciałyby się obudzić z ręką (albo skrzydłem) w nocniku.

PRIDE
0:1 7more7 Pompa Team
Garp
Sett
Sinmivak
Ornn
Kanna
Gragas
Bruness
Olaf
Proker
Corki
Czajek
Azir
itzRenifer
Kalista
Bullet
Ezreal
Meager
Leona
Pyrka
Yuumi

Na rozwój akcji musieliśmy trochę poczekać. Choć tuż po upływie szóstej minuty padł pierwszy smok, a wkrótce po tym również Herold, to wynik zabójstw dopiero w trzynastej minucie otworzył Bruno „Bruness” Freund. PRIDE szybko jednak wyrównało, eliminując wrogiego dżunglera i wciąż trzymając się na względnie bezpieczny dystans pod względem złota. Sytuacja nie wyglądała już tak różowo w walce o trzeciego smoka, bo tam Orły zostały obrócone w proch, ale kilka minut później zadały swoim rywalom dotkliwy cios, pokonując ich na górnej alei i tym samym wyrównując liczbę zabójstw oraz stan złota obu drużyn.

W 27. minucie gracze 7more7 Pompa Teamu zdecydowali się ruszyć z kopyta i podjęli błyskawicznego Nashora ku zaskoczeniu rywali. I choć udało się pokonać bestię, to w późniejszej walce z życiem pożegnało się trzech graczy Pompy. Buff na dwóch pozostałych zawodnikach wystarczył jednak do zniszczenia drugiej wieży na midzie i osłabienia tej stojącej przy inhibitorze. W tym czasie jednak PRIDE zdobyło swojego trzeciego smoka i zwycięstwo wciąż było sprawą otwartą. W 35. minucie sytuacja obróciła się i Orły otworzyły inhibitor, zaś PT7 wyrównało stan smoków, w związku obie drużyny były już o krok od tego Starszego.

CZYTAJ TEŻ:
Fnatic króluje, G2 dołuje. Podsumowanie pierwszego tygodnia LEC

Sytuacja została jednak rozstrzygnięta niewiele wcześniej niż przed pojawieniem się Eldera, bo przy kolejnej walce o Nashora. W 37. minucie PRIDE ruszyło piątką na bestię, ale 7more7 Pompa Team wyeliminował dwóch przeciwników, a następnie dokończył dzieło zaczęte przez oponentów. Z fioletowym wzmocnieniem Jakub „Sinmivak” Rucki i spółka zniszczyli inhibitor na midzie, a także zdobyli Duszę Smoka. W tym momencie byli znacznie bliżej zwycięstwa, a po wygranej walce w 44. minucie i triple killu dla Mateusza „Czajka” Czajki nic już nie stało na drodze PT7 do wygranej.

Za kilka minut rozpocznie się drugie starcie Alior Bank Ultraligi, w którym zobaczymy Illuminar Gaming i AGO ROGUE. Transmisja z tego meczu będzie dostępna standardowo na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie m.in. pełny harmonogram, aktualną klasyfikację czy składy wszystkich drużyn.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kontrakt podpisany! byali członkiem AVEZ Esport

Choć od zwieńczenia EMS One Katowice 2014 dzieli nas już ponad sześć lat, to ówcześni reprezentanci Virtus.pro wciąż pozostają najgłośniejszymi nazwis...