fot. Actina PACT

Nieudana niedziela Polaków w ESEA. PACT przegrał w MDL, a Pompa Team w Main

Niedzielne zmagania polskich drużyn możemy uznać za nieudane. Actina PACT niestety przegrała swój mecz w ramach ESEA MDL, natomiast Pompa Team musiała uznać wyższość SINNERS Esports w dywizji Main.

Obie rywalizacje zaczęły się o godzinie 18:00 i zakończyły w podobnym czasie, ale mecze wyglądały zupełnie inaczej. Rywalizacja Jacka ”MINISE’a” Jeziaka i spółki ze wschodnioeuropejskim konkurentem od samego początku była bardzo wyrównana i obie formacje walczyły o każdą rundę. Ostatecznie pierwsza połowa konfrontacji zakończyła się prowadzeniem dywizji białoruskiej organizacji 8:7. Po zmianie stron Polacy musieli ruszyć do ataku i przejąć inicjatywę, by mogli liczyć na trzy ważne oczka. Niestety obraz gry nie zmienił się, a na nieszczęście naszych rodaków to Nemiga zachowała więcej krwi w końcówce, dzięki czemu wygrała 16:14.

Trzynastego zwycięstwa nie udało się dopisać do swojego konta reprezentantom Pompa Teamu grającym w niższej dywizji. Dziś formacja Łukasza „splawika” Jahnsa mierzyła się ze swoim bezpośrednim rywalem w tabeli, SINNERS Esports. Czesi Nuke’a zaczęli z impetem, bo po stronie broniącej udało im się zdobyć aż dwanaście rund. Szczelna obrona Sebastiana „beastika” Daňo i kolegów nie przełożyła się na kreatywny atak, co wykorzystali Polacy. Pompa Team przejął inicjatywę i zaczął odrabiać straty. Ostatecznie paliwa wystarczyło na dwanaście rund, bowiem przebudzenie SINNERS pozwoliło piątce naszych południowych sąsiadów wygrać 16:12 i przeskoczyć Pompę w tabeli.

Wyniki niedzielnych meczów:

21 czerwca
18:00 Actina PACT 14:16 Nemiga Gaming Nuke
18:00 Pompa Team 12:16 SINNERS Esports Nuke

W obecnej sytuacji Actina PACT zajmuje czwarte miejsce w tabeli ESEA MDL, natomiast Pompa Team w ramach ESEA Main plasuje się na trzeciej lokacie.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k po hat-tricka w Quake Pro League

W czwartym tygodniu Quake Pro League Stage 4 Maciej "Av3k" Krzykowski będzie mógł ustrzelić swoistego hat-tricka. Jedyny Polak w stawce ma bowiem szan...