STS
fot. DreamHack/ Stephanie Lindgren

c0ntact zbroi się tuż przed meczem z AVEZ

Zaledwie kilkadziesiąt minut przed startem pojedynku z AVEZ Esport w ramach cs_summit 6 c0ntact Gaming potwierdziło angaż Marco „Snappiego” Pfeiffera. Doświadczony Duńczyk przejmie w swoim nowym zespole pozycję prowadzącego, po raz pierwszy w karierze próbując swoich sił w międzynarodowej piątce.

30-latek to bohater swoistej sagi transferowej, której punktem początkowym było lądowanie na ławce rezerwowych Heroic. To stało się na początku kwietnia. Kilka tygodni później Snappi zaczął być łączony z azjatyckim TIGER, a według nieoficjalnych doniesień transfer ten został nawet sfinalizowany. Skandynawski gracz na serwer wrócił jednak jako… zmiennik w Astralis, które niespodziewanie zostało dotknięte epidemią zwolnień zdrowotnych. Współpraca Pfeiffera z jego rodakami miała jednak jedynie tymczasowy charakter, a w tak zwanym międzyczasie włodarze TIGER rozmyślili się i zdecydowali się trzymać swojego dotychczasowego zespołu. I wtedy do akcji wkroczyło c0ntact, które w ostatnich miesiącach targane było sporymi problemami, zawodząc w związku z tym i podczas Flashpointa, i podczas ESL One: Road to Rio. Na Duńczyka czeka więc teraz niełatwe zadanie poskładania drużyny na nowo.

A kto stracił swoje miejsce w składzie na rzecz Snappiego? c0ntact to organizacja, której komunikacja ze społecznością pozostawia naprawdę wiele do życzenia, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby zapomniano o wskazaniu ofiary omawianej roszady kadrowej. Profil marki na Twitterze milczy w tej kwestii, ale od czego jest odświeżone zdjęcie w tle? Na nim próżno szukać Nestora „⁠LETN1EGO⁠” Tanicia. Przyszłość Serba nie jest jednak obecnie znana.

Tak obecnie wygląda wyjściowy skład c0ntact:

  • Rokas „EspiranTo” Milasauskas
  • Otto „ottoNd” Sihvo
  • Luka „emi” Vuković
  • Georgi „SHiPZ” Grigorow
  • Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Neil „NeiL_M” Murphy – trener
  • Daniel „djL” Narancic – trener

Chrzest bojowy delikatnie przemeblowanego c0ntact już dziś, a my będziemy śledzić go z ogromną uwagą. Ale nie ze względu na zabójczą ciekawość w stosunku do dyspozycji międzynarodowej ekipy. Snappi i spółka podejmą przecież AVEZ Esport – stawka spora, bo zaplanowany na 15:00 mecz zainauguruje drugi etap rywalizacji w ramach cs_summit 6. Polskojęzyczną transmisję z kwalifikacji do Majora CS:GO znajdziecie na kanale ESPORTNOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której traficie po kliknięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gdzie to Na`Vi?

Po triumfie na Intel Extreme Masters Katowice 2020 wróżono nastanie ery Natus Vincere. Nic takiego nie miało jednak miejsca, bo w Europie panuje obecn...