Gdy Actina PACT pokonał w poniedziałek MAD Lions, wydawało się, że awans Polaków do głównej fazy cs_summit 6 jest już tylko formalnością. Niestety rodzimy skład poległ później z FATE Esports i chociaż nadal ma szansę na wywalczenie przepustki, to znacznie skomplikował swoją sytuację.

Podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka spadli bowiem do drabinki przegranych, gdzie już o 15:00 zmierzą się z Fnatic. Szwedzi co prawda od dłuższego czasu zmagają się z kryzysem, którego następstwem była m.in. wczorajsza porażka z Heroic, ale nadal pozostają groźnym przeciwnikiem, którego PACT powinien się obawiać. Jeżeli jednak rodzima piątka poradzi sobie z szóstym zespołem rankingu HLTV, to w meczu o awans czekać na nią będą pogromcy AVEZ Esport z c0ntact Gaming lub też Complexity Gaming. Przypomnijmy, że ta ostatnia formacja dopiero co mogła świętować mistrzostwo europejskiej dywizji BLAST Premier Spring 2020.

CZYTAJ TEŻ:
Koniec przygody Envy z cs_summit 6 – MICHU i spółka odpadają

Rywalizacja o ostatnie wolne miejsce w zawodach głównych toczyć się będzie również za oceanem, chociaż tam już bez udziału Teamu Envy. W grze pozostaje natomiast MIBR, który w obecnej sytuacji urasta do rangi głównego faworyta. Nim jednak Gabriel "FalleN" Toledo i spółka będą mogli faktycznie świętować awans, będą musieli wyprzedzić m.in. dwie inne drużyny z Brazylii – Team One oraz swojego pierwszego wtorkowego rywala, Yeah Gaming. Ponadto w stawce znalazło się także Triumph, które jako jedyne bronić będzie dziś honoru północnoamerykańskiej sceny.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

23 czerwca
15:00 Fnatic vs Actina PACT BO3
15:00 c0ntact Gamin vs Complexity Gaming BO3
18:00 mecz o 5. miejsce – Europa BO3
21:00 Team One vs Triumph BO3
21:00 Yeah Gaming vs MIBR BO3
24 czerwca
00:00 3. runda drabinki przegranych – Ameryka Północna BO3
00:00 mecz o 10. miejsce – Ameryka Północna BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 6 zapraszamy do naszych relacji – do dywizji północnoamerykańskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do europejskiej po naciśnięciu na stronę prawą.