STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Zapowiedziano drugą edycję Esport Tour PRO, zagrają m.in. Izako Boars i AGO NEST

W maju zorganizowano pierwszą edycję Esport Tour PRO, którą wygrał Actina PACT. Zawody te okazały się na tyle dużym sukcesem, że dziś ich organizator zapowiedział edycję drugą – letni turniej CS:GO odbędzie się już za nieco ponad miesiąc.

Dziś poznaliśmy też trzech pierwszych uczestników imprezy. Zaproszenia przyjęły bowiem AGO NEST, CLEANTmix oraz Izako Boars, czyli trzy formacje, które wzięły udział w majowej odsłonie ETP. Co ciekawe, tym razem jednak miejsce na zawodach będzie można sobie również wywalczyć, gdyż przewidziano otwarte międzynarodowe eliminacje, w ramach których rozdysponowane zostaną dwa z ośmiu slotów przewidzianych w fazie grupowej.

– Pierwsza edycja Esport Tour PRO cieszyła się ogromnym powodzeniem. Edycja letnia wnosi do cyklu kolejne nowości. Tym razem do grona zaproszonych drużyn dołączą dwa zespoły, które powalczą o sloty w międzynarodowych kwalifikacjach. Jedno jest pewne – rozwijamy projekt, który na stałe wpisze się w kalendarz esportowy w kraju i poza jego granicami, budując wokół siebie silną społeczność i esportowe emocje – przyznała Aleksandra Popiel, Head of Operations Events w Cyberwolves.

Letnia edycja Esport Tour PRO odbędzie się 25 i 26 lipca. Główna nagroda, która przekazana zostanie zwycięzcom turnieju, wyniesie 20 tysięcy złotych. Transmisja z poszczególnych spotkań prowadzona będzie z Tarczyński Studio Live.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

cs_summit: PACT wciąż z szansami na awans. Ale łatwo nie będzie

Gdy Actina PACT pokonał w poniedziałek MAD Lions, wydawało się, że awans Polaków do głównej fazy cs_summit 6 jest już tylko formalnością. Niestety rod...