Znamy już wszystkie szesnaście ekip, które wezmą udział w głównym turnieju cs_summit 6. Niestety ostatecznie na liście uczestników znalazło się miejsce tylko dla jednego Polaka – Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, który awansował wraz z OG.

Poza międzynarodowym zespołem przepustkę w górnej drabince wywalczyły również FATE Esports, czyli pogromcy Actiny PACT, BIG oraz Heroic. Jako ostatnie z sukcesu mogło się natomiast cieszyć Fnatic, które sięgnęło po niego dopiero dziś. Szwedzki skład najpierw poradził sobie ze wspomnianym już PACTEM, który gładko pokonał 2:0, by potem niemiłosiernie męczyć się z c0ntact Gaming. Co prawda Robin "flusha" Rönnquist i spółka także decydujący mecz mogli wygrać 2:0, ale przez kilka wpadek przeciągnęli go do trzech map. Niemniej finalnie i tak dopięli swego, dzięki czemu mają szansę na poprawę nie najlepszego rezultatu z ESL One Road to Rio.

Pełna lista uczestników europejskiej dywizji prezentuje się następująco:

BIG ENCE FATE Esports FaZe Clan
Fnatic G2 Esports GODSENT Team Heretics
Heroic mousesports Movistar Riders Ninjas in Pyjamas
North OG Team Vitality x6tence

Główny turniej cs_summit 6 rusza 24 czerwca. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji – do dywizji północnoamerykańskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do europejskiej po naciśnięciu na stronę prawą.