fot. Riot Games/Michał Konkol

Fnatic poza czołową szóstką po trzecim tygodniu LEC!

Trzecia kolejka letniego splitu League of Legends European Championship przyniosła jak zwykle wiele ekscytujących momentów, ale tym razem ważniejsza jest znacznie inna kwestia. A mianowicie fakt, że Fnatic, czyli wicemistrzowie wiosennej rundy z Oskarem „Selfmadem” Boderkiem w składzie, po tym tygodniu zmagań spadło aż na siódmą lokatę. Gdyby więc faza zasadnicza dobiegła końca w tym momencie, Pomarańczowo-Czarnych nie zobaczylibyśmy ani w play-offach, ani co za tym idzie w walce o Worlds!

Sama niska pozycja nie byłaby aż tak zaskakująca, gdyby nie świetny występ FNC w pierwszym tygodniu letniego splitu. W końcu ekipa Selfmade’a w inauguracyjnej kolejce nie poniosła ani jednej porażki i z bilansem 3-0 współdzieliła wówczas fotel lidera z Rogue. I choć nic nie trwa wiecznie, to mało kto mógł się spodziewać, że kolejne występy Fnatic będą kończyły się jedynie porażkami – od czterech już meczów zespół Boderka nie jest w stanie przełamać swojej niemocy. Trzy zwycięstwa świetnie wyglądają z czystym kontem, lecz z czterema przegranymi oznaczają, że Fnatic musi zażarcie walczyć o powrót do czołowej szóstki.

CZYTAJ TEŻ:
Perkz nie zagra podczas czwartego tygodnia LEC

Fanów Pomarańczowo-Czarnych uspokajamy – nie dość, że do końca etapu ligowego wciąż pięć tygodni rywalizacji, to tylko jedna wygrana dzieli FNC od wielu drużyn z wyższych rejonów zestawienia. Na trzecim miejscu uplasowały się bowiem aż cztery zespoły – G2 Esports, Misfits Gaming, Origen oraz SK Gaming. W porównaniu do wczorajszego zestawienia jest więc to delikatna zmiana, bo po piątkowych meczach cztery drużyny współdzieliły lokatę tuż za podium. Walka o środek tabeli jest więc w dalszym ciągu zacięta – może nawet jeszcze bardziej, niż dotychczas.

Również na szczycie doszło do drobnych przetasowań. Te były pewne jeszcze przed startem piątkowych pojedynków, bo MAD Lions i Rogue zmierzyły się w bezpośrednim starciu i w efekcie jedna z tych drużyn musiała się pożegnać z fotelem lidera. Tym pechowcem była ekipa Kacpra „Inspireda” Słomy i Oskara „Vandera” Bogdana, która tym samym spadła na drugą lokatę. Na szczęście Łotrzyków porażkę poniosło również SK, dzięki czemu nie muszą dzielić miejsca z inną formacją.

Wyniki wszystkich piątkowych meczów LEC:

27 czerwca
17:00 SK Gaming 0:1 Team Vitality BO1
18:00 Excel Esports 0:1 Misfits Gaming BO1
19:00 Origen 1:0 FC Schalke 04 BO1
20:00 MAD Lions 1:0 Rogue BO1
21:00 G2 Esports 1:0 Fnatic BO1

Aktualna klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P % wygranych
1. MAD Lions 7 6 1 86%
2. Rogue 7 5 2 71%
3. G2 Esports 7 4 3 57%
3. Misfits Gaming 7 4 3 57%
3. Origen 7 4 3 57%
3. SK Gaming 7 4 3 57%
7. Fnatic 7 3 4 43%
7. Team Vitality 7 3 4 43%
9. Excel Esports 7 2 5 29%
10. FC Schalke 04 7 0 7 0%
Legenda:
Awans do fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejna runda LEC rozpocznie się w najbliższy piątek. Zainauguruje ją spotkanie Excel Esports z Teamem Vitality. W piątek również czekają nas aż trzy starcia z polskimi akcentami – najpierw Selfmade i jego Fnatic podejmą SK Gaming, następnie Rogue stanie do walki z Origen, a piątkowe zmagania zwieńczy starcie G2 Esports z Misfits Gaming. Pełny harmonogram fazy zasadniczej letniego splitu i więcej informacji dotyczących LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Perkz nie zagra podczas czwartego tygodnia LEC

Dziś dobiegła końca trzecia kolejka League of Legends European Championship 2020 Summer Split. W meczu ją wieńczącym obrońcy mistrzowskiego tytułu z G...