STS
fot. Flashpoint

Flashpoint wykopuje topór wojenny z CSPPA. Wyciekły fragmenty korespondencji

Od powstania Counter-Strike Professional Players’ Association minęły już dwa lata, lecz zawodowy związek graczy CS:GO wciąż nie zdołał wypracować sobie renomy; przynajmniej wśród niezwiązanej z nim bezpośrednio części społeczności. Organizacja ma oczywiście na swoim koncie pewne sukcesy, ale zdarzało jej się także znajdować pod ostrzałem potężnej krytyki. A teraz nadszedł czas na powtórkę, bo światło dzienne ujrzały szczegóły wyjątkowo nieefektywnej współpracy tego organu z organizatorami Flashpointa.

Jarek „DeKay” Lewis z redakcji DBLTAP dotarł do korespondencji między zainteresowanymi podmiotami, a z upublicznionego listu wyłania się niepokojący obraz CSPPA. Z dokumentu wynika, że działacze Flashpointa oskarżają swoich kolegów z branży nie tylko o ogromną opieszałość, nieskuteczną komunikację i brak transparentności, ale także o bezpośrednie działanie na szkodę FunPlus Phoenix, jednego z dotychczasowych partnerów ligi. Odpowiedzialne za amerykańskie rozgrywki B Site uważa bowiem, iż unia mogła wpłynąć na negocjacje graczy Heroic z FPX, wykorzystując poufne informacje znane jej dzięki współpracy z Flashpointem. Przypomnijmy, iż ostatecznie transfer Duńczyków został anulowany, co zmusiło chińską organizację do szukania nowego zespołu w nieprzyjemnych okolicznościach.

Jak donosi DeKay, Flashpoint zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec CSPPA. Organizator obecnie odmawia wypłacenia związkowi 165 tysięcy dolarów za przekazanie mu na czas premierowego sezonu zmagań praw do własności intelektualnej graczy. Dodatkowo działacze zza oceanu rzekomo oczekują, iż nawet jeśli spór ostatecznie zostanie załagodzony, to CSPPA w przyszłości będzie zbierać środki finansowe wyłącznie na własną rękę.

To tyle, jeśli chodzi o perspektywę jednej z zaangażowanych stron. A czy druga z nich ma coś do powiedzenia? CSPPA wystosowało już oświadczenie, w którym odnosi się do artykułu DeKaya. Zawodowy związek graczy CS:GO utrzymuje, iż Flashpoint powinien wypełnić podjęte przez siebie zobowiązanie, a należne pieniądze w całości zostaną wykorzystane do ochrony praw zawodników. Unia nie komentuje jednak większości oskarżeń, zapewniając jedynie, iż w sprawie Heroic-FPX nie doszło do żadnych nieprawidłowości. – CSPPA wkroczyło, by pomóc graczom Heroic w bardzo trudnej sytuacji. Istniejemy właśnie w tym celu – żeby pomagać zawodnikom, zwłaszcza w nagłych sytuacjach – czytamy.

Materiał DeKaya, w którym umieszczono fragmentu korespondencji Flashpointa z CSPPA, dostępny jest tutaj.

AKTUALIZACJA: CSPPA poinformowało, iż jutro wyda kolejne oświadczenie, w którym odniesie się do wszystkich oskarżeń autorstwa Flashpointa.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
bucu, AVEZ Esport, Ultraliga

Co to był za mecz! H34T dokonuje niemożliwego i pokonuje AGO ROGUE w Ultralidze!

W przedostatnim meczu czwartego tygodnia Alior Bank Ultraligi zachwycający ostatnio Komputronik H34T zmierzył się z aktualnymi mistrzami Polski z AGO...