fot. StarLadder

BIG w Europie, FURIA, EG i Liquid w Ameryce. Znamy uczestników DH Open Summer

Po zakończeniu trzecich turniejów eliminacyjnych do ESL One Rio 2020 Major Championship profesjonalne drużyny otrzymają miesiąc na złapanie oddechu i naładowanie bateryjek przed drugą częścią roku. A w nią wejdziemy podzielonym na cztery regiony DreamHack Open Summer. Dziś poznaliśmy uczestników europejskiej oraz amerykańskiej odsłony zmagań.

Na Starym Kontynencie z pewnością liczyliśmy na wystąpienie licznych polskich akcentów, natomiast nasze eksportowe formacje odpadły już na etapie otwartych kwalifikacji. Zdecydowanie lepiej poszło za to OG z Mateuszem „mantuu” Wilczewskim w składzie. Międzynarodowa ekipa, podobnie jak Endpoint, przeszła przez zamknięty etap eliminacji i dostała się do turnieju głównego. W nim zawalczy z sześcioma zaproszonymi zespołami – na liście wybrańców znaleźli się m.in. zwycięzcy europejskiego DreamHack Masters Spring z BIG, rozpędzające się Complexity Gaming czy finaliści WePlay! Clutch Island, a więc Team Spirit.

Dużo atrakcyjniej wygląda stawka za oceanem. Tam w procesie kwalifikacyjnym najlepsze okazały się Triumph oraz Ze Pug Godz, ale to nie te zespoły będą faworytami wyścigu o zajęcie pierwszego miejsca. Najbardziej prawdopodobne wydaje się zwycięstwo kogoś z tercetu FURIA Esports, Evil Geniuses oraz Team Liquid, w końcu to główni przedstawiciele całego regionu z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Z drugiego rzędu plany gigantów postarają się pokrzyżować reprezentanci Gen.G Esports, 100 Thieves i Cloud9, którzy wakacyjną przerwę od turniejów mogą wykorzystać na ustabilizowanie formy.

Pełna lista uczestników we wspomnianych regionach wygląda następująco: 

Europa

BIG Complexity Gaming Endpoint forZe
Heroic MAD Lions OG Team Spirit

Ameryka Północna

100 Thieves Cloud9 Evil Geniuses FURIA Esports
Gen.G Esports Team Liquid Triumph Ze Pug Godz

DreamHack Open Summer 2020 w Europie oraz Ameryce Północnej wystartuje 8 sierpnia i potrwa do 16 sierpnia. W przypadku obu dywizji na stole leży 90 tysięcy dolarów, z czego 35 tysięcy wpadnie na konto ostatecznych mistrzów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars Ladies żegna jedną z zawodniczek oraz trenera

W obozie Izako Boars Ladies doszło do kolejnych w tym roku roszad. Tym razem szeregi podopiecznych organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego opuściła ko...