W piątkowy wieczór mogliśmy cieszyć się z awansu Arcane Wave na DreamHack Showdown Summer 2020 Europe. Wówczas w walce liczyło się również Izako Boars Ladies, a dziś przyszedł czas rozstrzygnięć. Niestety, reprezentantki IB nie dały rady i po dwóch potyczkach pożegnały się z szansami na awans.

Izako Boars Ladies 0:2 Vodafone Giants Red
Inferno 1:16 Nuke 12:16

Mimo udanego rozpoczęcia starcia na Inferno w wykonaniu podopiecznych hiszpańskiego klubu Izako Boars Ladies szybko odpowiedziało w trzeciej rundzie. To mogło zwiastować wyrównaną walkę, ale realia były zgoła inne. Polki nie zdobyły już ani jednego punktu nie tylko do końca pierwszej połowy, ale też całego pojedynku na tej mapie i musiały liczyć na obrót spraw na Nuke'u.

Tam tak źle już nie było – Hanna "Haniaa" Pudlis wraz z koleżankami nie tylko otworzyły rezultat, ale też przez pierwsze minuty grały na równi z przeciwniczkami. I choć z czasem te zaczęły uciekać z wynikiem, to jeszcze przed końcem pierwszej połowy IB Ladies zbliżyło się na odległość jednego oczka. Po zamianie stron Vodafone Giants Red raz jeszcze ruszyło z kopyta i Polki musiały ponownie się wziąć do odrabiania strat. I udało się to – w 22. rundzie wreszcie doprowadziły do wyrównania. Od tego momentu jednak dominowało już tylko Vodafone Giants Red. Jeden punkt zdobyty przez Izako Boars Ladies to było za mało i zawodniczki znad Wisły musiały pogodzić się z porażką.

Kompletna lista uczestniczek DreamHack Showdown Summer 2020 Europe wygląda następująco:

Arcane Wave Galaxy Racer Female SKADIES
team deftfox
Team DeftFox Team Originem Vodafone Giants Red

DreamHack Showdown Summer 2020 Europe odbędzie się w dniach 17-19 lipca. W puli nagród znalazło się 25 tysięcy dolarów, a triumfatorki zawodów zgarną dziesięć tysięcy.