fot. Wisła All in! Games Kraków

Illuminar i Wisła dołączają do AVEZ w play-offach Nine to Five

To już pewne – w play-offach Nine to Five zobaczymy trzy polskie drużyny. Do AVEZ Esport, które awans zapewniło sobie już dwa dni temu, dziś dołączyły również Wisła All in! Games Kraków oraz Illuminar Gaming, wygrywając swoje piątkowe spotkania.

Wisła All in! 2:0 Level Up esports
Nuke 16:9 Mirage 16:14  Train 

Zgodnie z oczekiwaniami Wisła od pierwszych minut dominowała na Nuke’u, tylko okazjonalnie pozwalając rywalom na jakiekolwiek skuteczne ataki. Z czasem zresztą Biała Gwiazda całkowicie przejęła serwer we władanie i zanotowała serię sześciu wygranych rund, dzięki czemu na przerwę schodziła z wynikiem 11:4. Co prawda potem Level Up zgarnęło pistoletówkę i dwie następujące po niej potyczki, zmniejszając swoją stratę, ale na niewiele się to zdało. Polacy szybko powrócili bowiem na zwycięską ścieżkę i finalnie zatriumfowali 16:9.

Wydawało się, że równie gładkie zwycięstwo będzie udziałem podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego także na Mirage’u. Rodzimy skład mimo gry w ataku radził sobie fantastycznie i na przerwę schodził z wynoszącym aż siedem punktów prowadzeniem. Niemniej to nie był jeszcze koniec emocji, bo w drugiej połowie Serbowie zyskali nowe siły i rzucili się do odrabiania strat. Co więcej, radzili sobie z tym na tyle dobrze, że w pewnym momencie sami zyskali przewagę 14:13! Ale ostatnie słowo należało do Wiślaków, którzy wyprowadzili trzy celne ciosy i rzutem na taśmę przechylili szalę na swoją stronę wynikiem 16:14.

Illuminar Gaming 2:0 FATE Esports
Mirage 16:14 Train 16:9  Overpass 

Mimo wygranej pistoletówki Illuminar nie potrafiło początkowo zdominować FATE i dopiero po jakimś czasie wskoczyło na właściwe obroty. Wówczas Bułgarzy prowadzili już 5:1, ale nie miało to wielkiego znaczenia, bo Polacy w kilka chwil zniwelowali tę stratę i zaczęli triumfalny marsz, schodząc na przerwę z przewagą w stosunku 9:6. I to wywalczoną w ataku! Wydawało się nawet, że jest już po wszystkim, bo w drugiej połowie rodzimy skład zręcznie doszedł do rezultatu 15:9 i był o krok od upragnionej wygranej. Wygranej, której o mało co nie wypuścił z rąk, bo rywale próbowali jeszcze doprowadzić do dogrywki i prawie osiągnęli swój cel. Niemniej koniec końców Paweł „innocent” Mocek wraz z kolegami mogli cieszyć się ze zwycięstwa w stosunku 16:14.

Rozpędzone Illuminar na Trainie ruszyło ostro z kopyta i błyskawicznie dotarło do wyniku 7:0. Dopiero wtedy FATE zdobyło się na jakąkolwiek odpowiedź, która nie miała jednak większego znaczenia, bo po chwili polska piątka znowu uderzyła i tuż przed przerwą wypracowała sobie wynoszące siedem oczek prowadzenie. Ale najwyraźniej wcześniejsze zmartwienia z Mirage’a niewiele ją nauczyły, gdyż ponowie zaczęła ona wypuszczać korzystny rezultat z rąk. Jednakże nim Bułgarzy znaleźli się naprawdę blisko, Polacy oprzytomnieli i doprowadzili wszystko do szczęśliwego dla siebie zakończenia, wygrywając 16:9.

W fazie pucharowej Nine to Five, poza AVEZ, Illuminar i Wisłą, zagrają również m.in. CR4ZY, Syman Gaming, Team Secret oraz Gambit Youngsters. W sumie zobaczymy w akcji dwanaście ekip, które rywalizować będą o główną nagrodę w wysokości 35 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

On tam grał?! – s1mple w HellRaisers

Historia Counter-Strike’a nie ogranicza się tylko do wersji Global Offensive. Sięga ona o wiele bardziej zamierzchłych czasów, gdy szybki internet był...