fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Historia bez happy endu – Kjaerbye definitywnie żegna się z North

W połowie maja Markus „Kjaerbye” Kjærbye ogłosił, że robi sobie zdrowotną przerwę od Counter-Strike’a. Wówczas wydawało się, że powrót Duńczyka do składu North jest tylko kwestią czasu – ale ostatecznie ta historia nie ma happy endu, bo 22-latek nie przywdzieje więcej barw organizacji.

Czujemy ogromną odpowiedzialność za naszych młodych zawodników. Prowadziliśmy z Kjaerbye ścisły dialog i wspólnie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wsparcie go na drodze do kolejnego wyzwania. Będzie nam go brakować, ale mamy nadzieję, że ponownie zobaczymy go na największych scenach. Sprawa Kjaerbyego zmusiła nas również do uważniejszego przyjrzenia się temu, jak możemy sprawić, by środowisko dla naszych graczy było jeszcze lepsze – przyznał Christopher Håkonsson, CEO w North. Przypomnijmy, że Kjærbye musiał ustąpić ze składu z powodu problemów zdrowotnych, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie, a które były spowodowane natężeniem stresu.

W North byłem bardzo szczęśliwy, ale pobyt tutaj był też wyboistą drogą z wieloma zmianami. Czuję, że przerwa, którą miałem, rozjaśniła moje postrzeganie spraw. Obecnie wciąż potrzebuję nieco czasu, ale wiem, że daleko mi od porzucenia CS. Wiem to i nie mogę się już doczekać kolejnej przygody – zapewnił w swoim oświadczeniu sam zawodnik. Na ten moment nie jest do końca jasne, kto przejmie w zespole zwolniony przez niego fotel. Przez ostatnie tygodnie North w charakterze zmiennika wspomagał wypożyczony z AGF Esport Kristoffer „kristou” Aamand, ale ten przed kilkoma dniami pożegnał się z drużyną i nie wiadomo, czy w tej sytuacji organizacja zaproponuje mu stały angaż.

Obecnie skład North prezentuje się następująco:

  • Philip „aizy” Aistrup
  • Nicklas „gade” Gade
  • René „cajunb” Borg
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walcz o punkty i prawdziwe pieniądze. Nadchodzi Polish F1 Series

Jesteś zapalonym graczem serii F1 od Codemasters i brakuje Ci rywalizacji z innymi o coś więcej niż satysfakcję z miejsca w końcowej klasyfikacji? Nap...