fot. ESL/Adam Łakomy

Dwie porażki i do domu – Illuminar żegna się z 2. tygodniem Eden Arena: Malta Vibes

Można ze sporą dozą pewności przyjąć, że nie tak fani Illuminar Gaming wyobrażali sobie przygodę swoich ulubieńców z drugim tygodniem Eden Arena: Malta Vibes. Miała być walka o awans, a skończyło się na dwóch porażkach, które odebrały Polakom nadzieję na grę w play-offach.

A nic nie zwiastowało takiego rozstrzygnięcia, bo podopieczni Adriana „imd” Piepera całkiem nieźle rozpoczęli inauguracyjne spotkanie z LDLC OL. Co prawda o żadnej dominacji nie było mowy, ale obie ekipy szły ze sobą łeb w łeb, co w oczywisty sposób premiowało grających w ofensywie zawodników z Polski. Ci zresztą jeszcze przed przerwą znaleźli w sobie rezerwy sił i przypuścili kilka skutecznych ataków, dzięki czemu pierwszą połowę kończyli z prowadzeniem 8:7. Któż mógł wówczas spodziewać się, że iHG nie powiększy już swojego dorobku? A tak się właśnie stało – po przejściu do obrony gracze znad Wisły stali się bezsilni, oddając LDLC dziewięć rund z rzędu i przegrywając finalnie 8:16.

Tym samym półfinaliści ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski wyczerpali limit błędów i podczas starcia z Budapest Five nie mogli już pozwolić sobie na wpadkę. Polacy byli tego świadomi i wydawało się, że doprowadzą wszystko do szczęśliwego dla siebie zakończenia, a przynajmniej tak można było domniemywać po pierwszej mapie, Trainie, która zakończyła się triumfem podopiecznych imd 16:9. Problem w tym, że po chwili Węgrzy odpowiedzieli na Mirage’u, gdzie wygrali 16:7. O wszystkim przesądzić miał więc Nuke, który od początku do końca toczył się pod dyktando rywali Illuminar. Ci pewnie parli przed siebie, dzięki czemu koniec końców wyrzucili polski skład za burtę, zwyciężając 16:8.

Dzisiejsze wyniki Illuminar prezentują się następująco:

11 lipca
10:00 Illuminar Gaming 8:16 LDLC OL Nuke
11:00 Illuminar Gaming 1:2 Budapest Five Train 16:9
Mirage 7:16
Nuke 8:16

W grze o awans do fazy pucharowej, gdzie znajduje się już m.in. AVEZ Esport, pozostaje HONORIS. Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego o godzinie 17:00 zacznie zmagania w grupie D od pojedynku z Endpoint, który będzie można oglądać pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa paTiTka czeka na rywala. Dziś drugi dzień Vitality European Open

G2 Esports Patryka "paTiTka" Fabrowskiego oraz FABRIKEN wczoraj zapewniły sobie miejsce w fazie pucharowej Vitality European Open. Dziś do tej dwójki...