STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 6-12 lipca

W ubiegłym tygodniu miało miejsce sporo znaczących wydarzeń w świecie esportowym. Prawdopodobnie najważniejszym jest kolejny epizod walki z cheaterami przez Valve, które ponownie wytoczyło im ciężkie działa. Poznaliśmy też szczegóły roszad w North i Illuminar Gaming, nową bohaterkę w League of Legends, czy triumfatora północnoamerykańskiej edycji cs_summit 6. Tryb Zaufany w CS:GO Valve wytoczyło kolejne […]

W ubiegłym tygodniu miało miejsce sporo znaczących wydarzeń w świecie esportowym. Prawdopodobnie najważniejszym jest kolejny epizod walki z cheaterami przez Valve, które ponownie wytoczyło im ciężkie działa. Poznaliśmy też szczegóły roszad w North i Illuminar Gaming, nową bohaterkę w League of Legends, czy triumfatora północnoamerykańskiej edycji cs_summit 6.

Tryb Zaufany w CS:GO

Valve wytoczyło kolejne działa w walce z oszustami. Mowa tu o Trybie Zaufanym, który po niecałych dwóch tygodniach w becie zawitał do Counter-Strike’a: Global Offensive. Od aktualizacji blokowane są programy wchodzące w interakcje z CS:GO.

Z bety do głównej wersji w niecałe dwa tygodnie. Tryb Zaufany już w CS:GO!

Kjaerbye żegna się z North

Gdy w połowie maja Markus „Kjaerbye” Kjærbye przeszedł na urlop zdrowotny, wydawało się, że wkrótce ponownie pojawi się na serwerze w barwach North. Duńczyk i jego organizacja jednak się rozstali, a sam 22-latek deklaruje, że to nie koniec jego przygody z Counter-Strikiem.

Historia bez happy endu – Kjaerbye definitywnie żegna się z North

Evil Geniuses wygrywa amerykańską edycję cs_summit 6

W ubiegłym tygodniu zakończyły się również północnoamerykańskie zmagania w ramach cs_summit 6. W drugich eliminacjach do Majora w Rio zwyciężyli reprezentanci Evil Geniuses. Okazali się oni lepsi od Gen.G Esports, czyli triumfatorów ESL One Road to Rio.

Evil Geniuses najlepsi podczas północnoamerykańskiego cs_summit 6

Znamy czterech uczestników play-offów Ultraligi

W minionym tygodniu poznaliśmy również aż cztery drużyny, które zagrają w play-offach Ultraligi. Na samym starcie pewność gry w dalszym etapie zyskało prowadzące w tabeli AGO ROGUE. Później komfort zyskały natomiast 7more7 Pompa Team, K1ck Neosurf oraz Komputronik H34T.

Trzy kolejne miejsca w play-offach Ultraligi zajęte, już tylko dwa do zgarnięcia

Lillia nową bohaterką w League of Legends

W League of Legends pojawi się nowa bohaterka – Lillia. Zaprezentowano już jej zwiastun oraz zestaw umiejętności.

Lillia nową bohaterką w League of Legends. Zobacz zwiastun postaci i jej umiejętności

BIG pierwszy raz w historii na czele rankingu HLTV

W erze turniejów online różnice punktowe na szczycie rankingów są niezwykle małe. Skorzystało z tego BIG, które wygrywając dwa duże turnieje – DreamHack Masters Spring i cs_summit – zdołało awansować na pierwszą lokatę.

BIG po raz pierwszy w historii liderem rankingu HLTV!

reatz ustępuje ze składu Illuminar

Paweł „reatz” Jańczak ustąpił z głównego składu Illuminar Gaming. Głównym czynnikiem był stan psychiczny 25-latka, który miał się ostatnio pogorszyć. Jańczak nie opuszcza jednak swojej drużyny na stałe i nie wyklucza powrotu w przyszłości.

reatz ustępuje ze składu Illuminar! „Obecnie mój stan „psychiczny” jest daleki od tego, jaki był”

G2 wygrywa Vitality European Open

Patryk „Patitek” Fabrowski wraz ze swoją ekipą wygrali Vitality European Open. W wielkim finale G2 Esports mimo porażki na pierwszej mapie nie dało szans swoim rywalom w pozostałych potyczkach, dzięki czemu zgarnęło 10 000 euro nagrody głównej.

Pewna wygrana i zasłużone mistrzostwo. G2 paTiTka triumfatorem Vitality European Open


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pewna wygrana i zasłużone mistrzostwo. G2 paTiTka triumfatorem Vitality European Open

W niedzielne popołudnie i wieczór miała odbyć się cała faza pucharowa Vitality European Open, gdzie o mistrzostwo walczyło również G2 Esports z Patryk...