STS
fot. Illuminar Gaming

Była miła niespodzianka, teraz przyszła niemiła. Illuminar przegrywa z GG w Ultralidze

Swoista klątwa Illuminar Gaming trwa. Wczoraj podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego zwyciężyli K1ck Neosurf, ale dziś musieli uznać wyższość niżej usytuowanego Gentlemen’s Gaming. To oczywiście nie przekreśla ich szans na play-offy Alior Bank Ultraligi, bowiem już wczoraj zapewnili sobie miejsce w czołowej szóstce, ale z pewnością stawia kolejny znak zapytania przy występie tej drużyny w fazie pucharowej.

Illuminar Gaming 0:1 Gentlemen’s Gaming
Melonik
Kennen
LeQu
Camille
Tabasko
Sejuani
Diagu
Lee Sin
Warszi
Orianna
Chosii
Corki
Odi11
Wukong
Dambaj
Ashe
Czypsy
Senna
Blue45ty
Karma

Po blisko dziesięciu bezkrwawych minutach wynik zabójstw otworzyło Illuminar Gaming, ale w tej samej walce przegrało 2:3 i to Dżentelmeni byli na prowadzeniu. Kilka minut później iHG wyszło na czoło w eliminacjach oraz wyrównało stan smoków, jednak kosztem Herolda. Oprócz bestii z Pustki GG jako pierwsze zniszczyło również całą zewnętrzną linię obrony rywali, powiększając swoje pole gry i przybliżając się do wygranej.

Mimo to Illuminar pokazało, że nie zamierza składać broni, najpierw eliminując trzech rywali w walce drużynowej (która ostatecznie i tak zakończyła się remisem w kwestii poniesionych ofiar), a następnie zgarniając trzeciego już smoka na swoje konto. Kwestia zwycięstwa pozostawała niejasna przez niemal całe pół godziny gry. Tuż przed upływem trzydziestej minuty Dżentelmeni pozbawili życia czterech oponentów i pod ich nieobecność zabili smoka oraz, co ważniejsze, Barona. Fioletowe wzmocnienie pozwoliło im otworzyć środkową aleję, a kilka minut później po walce w środku mapy już bez pomocy Nashora postawili kropkę nad i.

Transmisja z meczów Ultraligi jest dostępna na kanałach Polsat Games zarówno w telewizji, jak i w internecie na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji dotyczących tego sezonu Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lepiej późno niż wcale. Gaules pouczył swoich rodaków w kwestii nienawiści

W życiu już tak jest, nawarzysz sobie piwa, to musisz je wypić w pojedynkę. Alexandre „Gaules” Borba nawarzył go sobie w ogromnych ilościach, ale wres...