Fani League of Legends na ważne informacje w ubiegłym tygodniu nie mogli narzekać – Marcin "Jankos" Jankowski przedłużył kontrakt z G2, a Jakub „Jactroll” Skurzyński dołączył do Origen. Zadowoleni mogą być też fani VALORANTA, którzy grać mogą na serwerze zlokalizowanym w Warszawie. Na scenie Counter-Strike'a zobaczyliśmy zaś zwycięstwo Illuminar Gaming w 3. tygodniu Eden Arena: Malta Vibes, a także poznaliśmy szczegóły ESL One Cologne i eliminacji do ESL Pro League.

Jankos ponownie przedłuża umowę z G2

G2 Esports przedłużyło kontrakty z członkami aż trzech esportowych dywizji. Do jednej z nich należy obecny skład League of Legends, w którym gra Marcin „Jankos” Jankowski. Po przedłużeniu jego umowa będzie trwała aż do końca 2022 roku.

https://cybersport.pl/261654/jankos-znow-przedluza-umowe-z-g2-esports/

Jactroll oficjalnie w Origen

Po ponad dwóch latach spędzonych w Teamie Vitality Jakub „Jactroll” Skurzyński postanowił dołączyć do Origen, gdzie zastąpił Mitchella „Destiny’ego” Shawa. Celem drużyny jest awans na Worldsy, a jej przedstawiciele nie wykluczają powrotu Shawa do wyjściowej piątki.

https://cybersport.pl/261746/jactroll-oficjalnie-w-origen-debiut-polaka-w-nowej-druzynie-juz-w-ten-piatek/

Illuminar wygrywa trzeci tydzień Eden Arena: Malta Vibes

Illuminar Gaming grające z Karolem "rallenem" Rodowiczem wygrało trzeci tydzień Eden Arena: Malta Vibes. Ekipa Pawła „innocenta” Mocka pokonała w wielkim finale FATE Esports, dzięki czemu zgarnęła 25 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/262393/jest-rallen-jest-i-sukces-illuminar-wygrywa-trzeci-tydzien-eden-arena-malta-vibes/

ESL One Cologne zostanie rozegrane w internecie

Z powodu pandemii ESL One Cologne nie będzie miało tym razem miejsca w Lanxess Arenie, a w internecie. Zawody zostały podzielone na cztery regiony, a pulę nagród zmniejszono o połowę.

https://cybersport.pl/261988/swiatynia-counter-strikea-nieczynna-esl-one-cologne-tylko-online-i-z-podzialem-na-regiony/

Astralis poza topową 10 rankingu HLTV

W ostatnim czasie Astralis tymczasowo opuściło aż dwóch zawodników, co przełożyło się też na wyniki tej formacji. Skutkiem tego ruchu był spadek w rankingu HLTV, w którym po raz pierwszy od listopada 2016 Duńczycy znaleźli się poza topową dziesiątką.

https://cybersport.pl/261678/po-blisko-czterech-latach-astralis-wypada-z-top-10-rankingu-hltv/

MOLSI zawiesza karierę CS:GO na rzecz VALORANTA

Michał „MOLSI” Łącki zawiesił w ubiegłym tygodniu swoją profesjonalną karierę CS:GO, gdyż nie cieszył się z gry tak jak kiedyś. 23-latek wiąże swoją przyszłość z VALORANTEM.

https://cybersport.pl/262111/molsi-zawieszam-swoja-dotychczasowa-kariere-csgo-na-rzecz-valoranta/

Uruchomiono serwer VALORANTA w Polsce

Problemy z wysokim pingiem wśród polskich graczy VALORANTA odchodzą w niepamięć! Riot Games uruchomiło bowiem polski serwer gry w Warszawie. Nowość ma być korzystna dla wszystkich zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej.

https://cybersport.pl/262081/problem-z-pingiem-to-juz-przeszlosc-uruchomiono-serwer-valoranta-w-polsce/

Valve próbuje naprawić problemy z Trybem Zaufanym

W miniony wtorek Valve wydało kolejną aktualizację do Counter-Strike'a: Global Offensive, która miała rozwiązać problemy z trybem zaufanym. Poprawie miała również ulec wydajność gry.

https://cybersport.pl/261713/valve-popsulo-valve-naprawia-kolejna-aktualizacja-csgo-dotyczaca-zewnetrznych-programow/

ESEA Global Challenge odwołane

ESEA Global Challenge w Ameryce Północnej został odwołany, a w Europie przeniesiony na nieznany jeszcze termin. Polacy z x-kom AGO i Sprout ciągle pozostają jednak w grze o ESL Pro League i od ich wspólnego pojedynku rozpoczną się zmagania o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej na naszym kontynencie.

https://cybersport.pl/262124/lan-esea-global-challenge-odwolany-ale-ago-i-sprout-i-tak-maja-szanse-na-esl-pro-league/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.