fot. twitter.com/boomesportsid

Drużyna felpsa i boltza daje szansę 13-letniemu brazylijskiemu talentowi

Ile lat ma najmłodszy profesjonalny zawodnik w CS:GO? Na to pytanie trudno jest znaleźć konkretną odpowiedź, bo o wielu młodziutkich talentach, zwłaszcza z niszowych regionów, nie mówi się głośno w skali światowej. Dzisiaj niemały rozgłos zyskał ledwie 13-letni João “Snowzin” Vinicius, który dołączył do BOOM Esports.

Choć dołączył to na razie dużo powiedziane – drużyna João „felpsa” Vasconcellosa i Ricardo „boltza” Prassa chce w pierwszej kolejności przekonać się, co do zaoferowania ma nastoletnia perełka. Snowzin jest swego rodzaju niewiadomą, ponieważ nie ma żadnego doświadczenia w grze zespołowej. Na tymczasowy angaż w BOOM zapracował w głównej mierze aktywnością na Twitchu, gdzie regularnie transmituje swoje gry na internetowych platformach. Niesamowite zagrania gracza obiegały brazylijski internet wszerz i wzdłuż, co zapewniło mu dużą rozpoznawalność i przypięło łatkę ogromnego talentu.

Trzynastolatek będzie szóstym zawodnikiem BOOM podczas Gamers Club Masters V, czyli turnieju, który w brazylijskich kręgach jest określany Majorem dla regionalnych ekip. Zawody będą odbywały się w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia, a oprócz BOOM zobaczymy na nich m.in. zwycięzców poprzedniej edycji z paiN Gaming, jak również graczy Isurus oraz W7M Gaming. Aktualnie nie wiadomo, czy i ile razy będziemy mogli oglądać Viniciusa na serwerze. Kto wie, może GC Masters V będzie preludium do dłuższej współpracy?

Czuję się bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do BOOM Esports, nawet jeśli chodzi tylko o jeden turniej. To dla mnie spełnienie marzeń i wierzę, że jest to rezultat mojego poświęcenia dla gry. Jestem gotów pokazać swoje umiejętności dla drużyny – przekazał nabytek BOOM w oficjalnym oświadczeniu. – Mimo swojego wieku Snowzin ma wielki potencjał i bardzo szybko przyswaja wiedzę. Świetnie strzela, a jako że jest bardzo młodym zawodnikiem, to mam nadzieję, że będzie mógł się od nas sporo nauczyć – dodał trener Alessandro „Apoka” Marcucci.

Skład BOOM Esports na Gamers Club Masters V prezentuje się następująco:

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Gustavo „yel” Knittel
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Ricardo „boltz” Prass
  • João „felps” Vasconcellos
  • João “Snowzin” Vinicius – zmiennik
  • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Play-offy Ultraligi bez PRIDE! Orły pokonane przez piratesports

Rywalizacja PRIDE i piratesports była meczem dwóch najgorszych ekip fazy zasadniczej czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi, a także meczem, który w pr...