fot. AGO ROGUE

Czołowa czwórka Ultraligi w ostatecznej walce o rozstawienie w play-offach

We wtorek 9 czerwca po raz pierwszy oglądaliśmy w akcji uczestników czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi. Półtora miesiąca upłynęło, jak z bicza strzelił – dziś czeka nas ostatni już dzień fazy zasadniczej Mistrzostw Polski w League of Legends. Dla niektórych drużyn będzie to ostatnia okazja do pokazania się w czołowej lidze w tym roku, dla innych wyłącznie rozgrzewka przed play-offami. Dla jeszcze innych natomiast może on okazać się kluczowy w kontekście rozstawienia w fazie pucharowej, bo choć wiemy już wiele, to wciąż nie wszystko.

Zarówno walka o dwie czołowe lokaty, jak i najniższy stopień podium, rozegra się dopiero dzisiaj. Jako pierwsze zmierzą się Komputronik H34T oraz K1ck Neosurf, czyli drużyny znajdujące się obecnie odpowiednio na trzeciej oraz czwartej pozycji. W przypadku wygranej H34T to właśnie ekipa Marcina „bucu” Świecha będzie już pewna prawa wyboru rywala w pierwszej rundzie play-offów. Jeśli jednak zwycięży K1ck, to czeka nas dogrywka pomiędzy tymi dwoma zespołami, ale to dopiero po rozegraniu wszystkich zaplanowanych meczów.

CZYTAJ TEŻ:
K1ck ogrywa AGO ROGUE! Jutro decydująca walka o fotel lidera Ultraligi!

Na rozstrzygnięcie batalii o fotel lidera będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej, gdyż pojedynek AGO ROGUE z 7more7 Pompa Teamem rozpocznie się dopiero około 20:30. Tu sytuacja jest podobna, co w pierwszym dzisiejszym spotkaniu – jeśli wygra wyżej usytuowane na chwilę obecną RGO, to Paweł „Woolite” Pruski i kompani zapewnią sobie miejsce na szczycie, a razem z nim prawo wyboru strony w tzw. meczu juggernautów. Jeżeli natomiast lepsza okaże się Pompa, to również zobaczymy dogrywkę.

Dwa starcia ze środka dzisiejszego harmonogramu nie odgrywają już aż takiej roli, przynajmniej w kontekście play-offów. PRIDE po wczorajszej porażce z piratesports może jeszcze wrócić na siódmą lokatę, ale do tego musi zwyciężyć Gentlemen’s Gaming oraz liczyć później na porażkę Piratów w meczu z Illuminar Gaming. W innym przypadku to piratesports będzie mogło wybrać swojego rywala w turnieju promocyjnym. Dla IHG i GG sytuacja jest najbardziej klarowna, bo żadna z tych drużyn nie ma już szans na zmianę swojego miejsca.

Harmonogram dzisiejszych meczów Alior Bank Ultraligi:

22 lipca
17:30 Komputronik H34T vs K1ck Neosurf BO1
18:30 PRIDE vs Gentlemen’s Gaming BO1
19:30 piratesports vs Illuminar Gaming BO1
20:30 AGO ROGUE vs 7more7 Pompa Team BO1

Foldy sheet ostatniego dnia fazy zasadniczej:

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi można obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu, YouTube oraz w telewizji. Dzisiejsza transmisja rozpocznie się o 17:00, zaś pierwszy mecz wystartuje pół godziny później. Po więcej informacji dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany na liście trybów Warzone'a – Warzone Rumble znowu znika z gry

Kolejny tydzień przyniósł nam kolejną zmianę listy trybów w Call of Duty: Warzone. Z hitowego przedstawiciela gatunku battle royale zniknęły dwie form...