W trzecim dzisiejszym meczu Alior Bank Ultraligi zmierzyły się ze sobą dwie ekipy, które praktycznie już o nic nie grały – piratesports i Illuminar Gaming. Zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła drużyna prowadzona przez Jakuba "Bezuma" Iwanickiego, co oznacza, że iHG z wynikiem 7-7 kończy pierwszy etap Mistrzostw Polski na piątym miejscu w tabeli.

Illuminar Gaming 1:0 piratesports logo piratesports
Melonik
Gangplank
sheru
Ornn
Tabasko
Sett
adrian
Nidalee
Warszi
Akali
Kralzer
Zoe
Odi11
Aphelios
Miś
Ashe
Czypsy
Luli
iGepard
Blitzcrank

Zawodnicy Illuminar od początku narzucili wysokie tempo gry. Pierwsza krew polała się w szóstej minucie, kiedy Wojciech "Tabasko" Kruza i Marcin "Warszi" Surała dokonali inwazji na dolną ćwiartkę wrogiej dżungli. Od tego momentu akcja przyspieszała z minuty na minutę, a walki toczyły się praktycznie na wszystkich frontach. Na każdym z nich górą było iHG. Różnica w złocie rosła z minuty na minutę, a Tabasko i spółka brali z mapy wszystko, na co tylko mieli ochotę. Co chwila też świetnymi zagraniami popisywał się Warszi – midlaner Illuminar kiedy tylko mógł wdawał się w solowe lub dwójkowe pojedynki z Piratami, którzy nie byli w stanie znaleźć recepty na jego Akali.

W 28. minucie gracze iHG zdobyli Duszę Smoka Górskiego, która umożliwiła im łatwiejsze teamfightowanie i walkę o Barona Nashora. Piraci podjęli więc ostatnią, rozpaczliwą walkę, lecz przegrali ją z kretesem. Szósty zgon Adriana "adriana" Jackowskiego oznaczał podejście pod Nashora, który chwilę później padł pod ciosami drużyny niebieskiej. Kolejne minuty były podręcznikowym zakończeniem rozgrywki. Słynne "rozwidlone nacieranie" pozwoliło na zniszczenie trzech inhibitorów i rozbicie Nexusa. Illuminar w pięknym stylu przypieczętowało swój triumf.

Przed nami ostatni zaplanowany mecz fazy zasadniczej czwartego sezonu Ultraligi. Będzie nim ogłoszone przez ekipę Polsat Games spotkanie tygodnia, czyli starcie 7more7 Pompa Team z AGO ROGUE. Transmisję będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Po więcej szczegółów dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.