Chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego zakończenia fazy zasadniczej czwartego sezonu Ultraligi. Hucznie zapowiadany "match of the week", w którym 7more7 Pompa Team zmierzyła się z AGO ROGUE, był przepięknym sportowym widowiskiem na najwyższym poziomie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Dziś wieczorem lepsi byli aktualni Mistrzowie Polski.

7more7 Pompa Team 0:1 AGO ROGUE
Sinmivak
Gangplank
Szygenda
Camille
Bruness
Volibear
Zanzarah
Sett
Czajek
Syndra
Czekolad
Twisted Fate
Bullet
Senna
Woolite
Aphelios
Pyrka
Maokai
Trymbi
Thresh

Na przelanie pierwszej krwi nie musieliśmy czekać długo, bo jedynie pięć minut. Paweł "Czekolad" Szczepanik zdecydował się na ryzykowne wejście pod wieżę Mateusza "Czajka" Czajki, ale dobra reakcja Bruno "Brunessa" Freunda zagwarantowała 400 sztuk złota drużynie Sergiusza "TheNitroZyniaka" Górskiego. Sukces Pompy zapoczątkował łańcuch reakcji, w wyniku którego błyskawicznie padło pięć kolejnych eliminacji, po trzy dla każdej drużyny. Kres temu szaleństwu położył Bruness, który zgładził pierwszego Herolda.

Po tym chaotycznym początku do głosu zaczęło dochodzić AGO. Udane wyłapania, sprawne rotacje, doskonale prowadzone walki drużynowe – to wszystko sprawiło, że w 23. minucie Łotrzyki mogły poszczycić się pięcioma tysiącami przewagi w złocie. Najważniejszy krok na drodze do zwycięstwa drużyna Pawła "Woolite'a" Pruskiego postawiła kilka minut później. Czekolad dobrą teleportacją zmusił graczy Pompy do podjęcia niekorzystnej walki, której rezultatem było zdobycie Barona Nashora przez RGO. To z kolei przełożyło się na zburzenie dwóch inhibitorów i gra była już praktycznie skończona. Pompa spróbowała jeszcze desperacko wyłapać Woolite'a na czerwonym wzmocnieniu, ale zabójstwo na nim okupiła stratą aż czwórki swoich zawodników. Chwilę później niebieski Nexus eksplodował.

To jeszcze nie koniec esportowych emocji na dziś. Choć planowo mecz Pompy i AGO miał być ostatnim w ramach siódmego tygodnia rozgrywek, to przed nami jeszcze jeden tie-break, w którym Komputronik H34T zmierzy się z K1ck Neosurf. Stawką tego spotkania będzie trzecie miejsce w ligowej tabeli, za które premią jest możliwość wyboru przeciwnika w pierwszej rundzie fazy play-off. Transmisję znajdziecie tam, gdzie zawsze – na kanałach Polsat Games w telewizji, Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.