Color
fot. Ultraliga

Pompa czy soon to be named? Dziś poznamy finalistę drugiej dywizji Ultraligi

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia pierwszej edycji drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi. Dziś zapadną pierwsze ważne play-offowe rozstrzygnięcia – poznamy pierwszego finalistę i pożegnamy Team ESCA Gaming bądź piratesports Academy.

Oba mecze, które zostały zaplanowane na dziś, zapowiadają się fantastycznie. W finale drabinki zwycięzców znalazły się soon to be named i 7more7 Pompa Team Academy, czyli drużyny, które od początku typowane były do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w lidze. W ich bezpośrednim pojedynku trudno wytypować zwycięzcę, bowiem oba zespoły w poprzedniej rundzie nie miały zbyt trudnego zadania do spełnienia. STBN rozgromiło akademię Piratów, a Pompa sprawnie rozprawiła się z ESCA Gaming. Co prawda w fazie zasadniczej dwukrotnie lepszy był skład stworzony przez Mateusza „Kikisa” Szkudlarka, ale serie BO5 to zupełnie coś innego niż ligowe BO1. Jedno jest pewne – to starcie na pewno nie skończy się szybkim 3:0.

To samo można powiedzieć o spotkaniu Kameleonów i Piratów. Zarówno ci pierwsi jak i drudzy rozczarowani są swoimi dotychczasowymi występami, więc dziś z pewnością będą chcieli się zrehabilitować. Większe szanse na papierze powinna mieć drużyna Patryka „Bolszaka” Jażdżewskiego, która jest o wiele bardziej doświadczona, a jej członkowie nawet w trudnych momentach potrafią utrzymać nerwy na wodzy. Tego samego nie możemy powiedzieć o Piratach, których skład jest o wiele młodszy, a dodatkowo jeszcze podczas fazy zasadniczej pokazywał spore wahania formy. Nie oznacza to jednak, że gracze piratesports Academy nie mają żadnych szans. Jeżeli zdołają wywrzeć presję na swoich dzisiejszych przeciwnikach, to niewykluczone, że tamci zaczną popełniać błędy. Kluczowa dla przebiegu serii będzie forma midlanerów. ESCA w dużej mierze opiera swoją grę o Dawida „Dawidsonka” Trojanowskiego, więc jeżeli Piraci znajdą jakiś sposób na to, by go powstrzymać, to niewykluczone, że sprawią niespodziankę.

Wszystko rozstrzygnie się już dziś wieczorem, a mecze rozegrane zostaną o godzinie 17:00. Transmisję rowadzić będą: Liga Grimorr, Wojciech „Lewus” Strykowski czy Sebastian „niQ” Robak. Prawa do pokazywania drugiej dywizji Ultraligi nadal pozostają otwarte, więc teoretycznie każdy może spróbować swoich sił w komentowaniu rozgrywek.

Oto harmonogram dzisiejszych meczów:

23 lipca

Finał drabinki wygranych

17:00 soon to be named vs Pompa Team Academy BO5

1. runda drabinki przegranych

17:00 piratesports Academy vs Team ESCA Gaming BO5

Tak prezentuje się cała drabinka play-offów drugiej dywizji Ultraligi:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
soon to be named 3
piratesports Academy 0
soon to be named 0
Pompa Team Academy 0
Pompa Team Academy 3 TBD 0
Team ESCA Gaming 0 TBD 0
1. runda LB Finał LB
TBD 0
piratesports Academy 0 TBD 0
Team ESCA Gaming 0

Więcej szczegółów dotyczących ligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której link zamieszczamy poniżej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lider kontra czerwona latarnia ligi, czyli dziewiąta kolejka Polish Masters w R6

Już jakiś czas temu minęliśmy półmetek sezonu Polish Masters 2020 w Rainbow Six: Siege, ale liga nie zatrzymuje się i gna dalej. Przed nami dziewiąta...