fot. ESL/Helena Kristiansson

Lista uczestników ESL One Cologne skompletowana. MIBR będzie rywalizował w Europie

Jak wiemy, w tegorocznej odsłonie ESL One Cologne obecność miasta w nazwie imprezy będzie mieć charakter wyłącznie symboliczny. Przed nami bowiem kolejny turniej CS:GO online, co ma oczywiście związek z obecną sytuacją zdrowotną na świecie. W związku z tym zmagania ponownie toczyć się będą oddzielnie w obrębie kilku różnych regionów, a my właśnie poznaliśmy ostateczną listę uczestników tych zawodów.

Największe emocje czekać nas będą oczywiście w Europie, bo to właśnie tutaj występuje większość obecnej światowej czołówki. Już wcześniej wiadomo było, że o łączną pulę nagród w wysokości 325 tysięcy dolarów powalczą m.in. Astralis, FaZe Clan, Natus Vincere, Team Vitality czy BIG. Miejsca w blokach startowych mieli zarezerwowane także nasi rodacy z OG i Sprout, czyli odpowiednio Mateusz „mantuu” Wilczewski oraz Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki. Teraz potwierdzono natomiast, że w europejskiej odsłonie ESL One Cologne 2020 wystąpi także… MIBR, który w trakcie zawodów będzie przebywał na bootcampie w Europie.

W Ameryce Północnej rywalizacja toczyć się będzie o 135 tysięcy dolarów. Do listy uczestników zmagań w NA dziś dokooptowano podopiecznych Chaos Esports Club i Triumph, dzięki czemu przyjdzie im się mierzyć między innymi z Teamem Liquid, Evil Geniuses czy FURIĄ Esports.

Kolejne dwa regiony, do których zawita turniej, to Azja i Oceania, gdzie pula nagród wyniesie po 20 tysięcy dolarów. Z punktu widzenia polskiego kibica nie są to oczywiście specjalnie atrakcyjne zmagania. Za faworytów w swoich dywizjach uchodzić będą oczywiście TYLOO oraz Renegades, czyli dwie formacje, które już wcześniej były pewne udziału w ESL One Cologne. Dziś ogłoszono z kolei, że w tej części świata w rozgrywkach udział wezmą także chociażby ViCi Gaming, Chiefs Esports Club i ORDER.

Pełna lista uczestników ESL One Cologne 2020 prezentuje się następująco:


Europa
Astralis BIG Complexity Gaming FaZe Clan
Fnatic G2 Esports Team Heretics Heroic
MAD Lions MIBR mousesports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas OG Sprout Team Vitality

Ameryka Północna
100 Thieves Chaos Esports Club Cloud9 Evil Geniuses
FURIA Esports Gen.G Esports Team Liquid Triumph

Azja
Beyond Esports Invictus Gaming TYLOO ViCi Gaming

Oceania
Avant Gaming Chiefs Esports Club ORDER Renegades

ESL One Cologne 2020 rozgrywane będzie między 18 a 30 sierpnia, chociaż warto zaznaczyć, że w różnych regionach turnieje CS:GO będą mieć różną długość. Jednocześnie z uwagi na konieczność przeniesienia gry do internetu zawody utraciły swój status Masters, który normalnie powinny mieć w cyklu ESL Pro Tour.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Color

Pompa czy soon to be named? Dziś poznamy finalistę drugiej dywizji Ultraligi

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia pierwszej edycji drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi. Dziś zapadną pierwsze ważne play-offowe rozstrzygn...