fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Cóż to była za seria! STBN pokonuje Pompę i zagra w turnieju promocyjnym Ultraligi!

Kolejne dwa spotkania fazy pucharowej drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi przeszły do historii. Z rozgrywkami pożegnali się reprezentanci piratesports Academy, natomiast soon to be named, po pokonaniu Pompa Teamu Academy, awansowało do finału, a to oznacza, że zagra w turnieju promocyjnym.

Zdecydowanie większą widownię miał finał drabinki wygranych pomiędzy Pompa Team Academy i soon to be named, które w poniedziałek zdecydowanie wygrały swoje półfinałowe spotkania. Starcie dwóch najlepszych piątek fazy zasadniczej (taki sam bilans jak PT miał jeszcze trzeci Team ESCA Gaming) dużo lepiej rozpoczęło się dla ekipy Artura „Rybsona” Gębicza, która pierwszą potyczkę zgarnęła w blisko dwadzieścia osiem minut. W rewanżu to STBN wyglądało solidniej – strona czerwona prowadziła w ilości zdobytego złota i sumie zabójstw, ale nie potrafiła postawić kropki nad „i”, co wykorzystał przeciwnik, a głównie świetnie spisujący się Sebastian „Color” Czyżyk. Pompa Team najpierw doprowadził do remisu, a później z ogromną przewagą zdobył drugi punkt w meczu BO5.

Lider fazy zasadniczej przebudził się na dobre w trzecim spotkaniu na Summoner’s Rifcie. Strona niebieska bardzo pewnie kontrolowała wydarzenia na mapie, zgarniając od samego początku wieże. W końcu siła obrażeń STBN była tak duża, że rywal walczył pod swoim Nexusem, ale i tak nie był w stanie zatrzymać rozpędzonej piątki Sebastiana „niQ” Robaka. Radość Robaka i spółki trwała w najlepsze, ponieważ na czwartej mapie, to ponownie soon to be named zaprezentowało się dużo lepiej i zasłużenie doprowadziło do remisu. Decydujące piąte starcie rozpoczęło się od sporej dominacji drużyny niQ, ale od środkowej fazy do gry wrócili reprezentanci Pompy i kibice znowu oglądali niesamowite widowisko. Bardzo wyrównany mecz ostatecznie zakończył się triumfem soon to be named, które przypieczętowało swoje zwycięstwo 3:2 i awans do wielkiego finału fazy pucharowej drugiej Ultraligi.

Dużo mniej emocji czekało na kibiców w meczu drabinki przegranych, gdzie nad pokonanym składem wisiało widmo eliminacji. W fazie zasadniczej drużyny nie były w stanie wyłonić lepszego, ponieważ pierwsze spotkanie wygrała formacja Krystiana „Czara” Przybylskiego, a rewanż padł łupem ekipy Mateusza „Jaqena” Górala. W czwartek na obie piątki czekała już rywalizacja w trybie do trzech zwycięstw. Minimalny faworyt nie zawodził od początku. Team ESCA Gaming potrzebował tylko trzech map, by zapewnić sobie awans do kolejnego etapu. Tam przyjdzie się zmierzyć z drugim składem Pompa Teamu w poniedziałek 27 lipca.

Wyniki dzisiejszych meczów:

23 lipca

Finał drabinki wygranych

17:00 soon to be named 3:2 Pompa Team Academy BO5

1. runda drabinki przegranych

17:00 piratesports Academy 0:3 Team ESCA Gaming BO5

Tak prezentuje się cała drabinka play-offów drugiej dywizji Ultraligi:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
soon to be named 3
piratesports Academy 0
soon to be named 3
Pompa Team Academy 2
Pompa Team Academy 3 soon to be named 0
Team ESCA Gaming 0 TBD 0
1. runda LB Finał LB
Pompa Team Academy 0
piratesports Academy 0 Team ESCA Gaming 0
Team ESCA Gaming 3

Więcej szczegółów dotyczących ligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której link zamieszczamy poniżej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niezły początek, gorsza końcówka. Polacy poza podium Twitch Rivals w LoR, TFT i LoL

Zmagania w ramach Twitch Rivals: Rift Series Spirit Blossom rozpoczęły się w poprzednim tygodniu i właśnie dobiegły końca! Esportowy triathlon, bo tak...