fot. Riot Games

Starzy znajomi w roli rywali. Co przyniesie kolejny dzień LEC?

Letni split League of Legends European Championship 2020 obfituje w niespodzianki. Jedną z nich był wczorajszy pojedynek G2 Esports z FC Schalke 04, a mówiąc dokładniej – jego przebieg i wynik. Czy dzisiejsza rywalizacja w najwyższej klasie rozgrywkowej LoL-a na Starym Kontynencie też zaskoczy swoich obserwatorów?

Sobotnie potyczki w LEC zapowiadają się nader interesująco, gdyż mogą być kluczowe dla ostatecznego układu w tabeli. Już na samym początku w szranki staną dwie drużyny z bilansem 5-7, czyli Team Vitality i Excel Esports. Triumfator tej batalii odskoczy swojemu oponentowi i – być może – szósty tydzień zmagań zakończy w strefie gwarantującej play-offy.

Schalke 04 to zespół-zagadka. Podopieczni niemieckiego klubu w trwającym splicie wygrali tylko dwa razy, ale za to mogą pochwalić się ograniem zarówno G2, jak i Fnatic. Czy Andrei „Odoamne” Pascu i jego kompani dziś zdobędą kolejną wygraną? Przekonamy się około godziny 19:00, gdy zakończy się ich potyczka z prezentującym nierówną formę Misfits Gaming.


Wszystko o LEC – wyniki, harmonogram, składy. Śledź naszą relację:


Czy trzeci sobotni mecz z jakiegoś powodu przejdzie do historii? Mało prawdopodobne, a to dlatego, że naprzeciwko SK Gaming stanie mocarne MAD Lions. Lwy w tej odsłonie LEC prezentują się znakomicie – grają na wysokim poziomie i nie mają wahań formy, co sprawia, że zespół Dino „LIMITA” Tota jest raczej na straconej pozycji.

Polaków będziemy mogli oglądać dopiero w dwóch ostatnich meczach szóstej rundy League of Legends European Championship. Najpierw dojdzie do potyczki z udziałem Oskara „Selfmade’a” Boderka i Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, a więc czeka nas Fnatic vs Origen. W poprzednim tygodniu obie formacje zdobyły komplet zwycięstw,  natomiast wczoraj uległy swoim przeciwnikom. Triumfator dzisiejszej potyczki może samodzielnie zająć trzecie miejsce w tabeli, ale dodatkowym warunkiem jest porażka SK z MAD. Kto okaże się lepszy – polski dżungler czy support?

Oczy prawdopodobnie wszystkich obserwatorów europejskiej sceny LoL-a dziś ponownie będą zwrócone na zawodników G2, gdyż na ich liczniku serii porażek pojawiła się czwórka. W odmiennym nastroju do meczu podejdzie Rogue, które może się pochwalić pięcioma wygranymi z rzędu. Nie ma zatem wątpliwości, że za faworyta należy uznać ekipę Kacpra  „Inspireda” Słomy i Oskara „Vandera” Bogdana, jednak czy Jankos i spółka są bez szans? Na takie stwierdzenie chyba nikt sobie nie pozwoli.

Harmonogram sobotnich spotkań w LEC 2020 Summer Split wygląda następująco:

25 lipca
17:00 Team Vitality vs Excel Esports BO1
18:00 Misfits Gaming Misfits vs FC Schalke 04 BO1
19:00 MAD Lions vs SK Gaming BO1
20:00 Fnatic vs Origen Origen BO1
21:00 G2 Esports vs Rogue BO1

Wszystkie mecze LEC 2020 Summer Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja rozpocznie się około 16:45 i będzie dostępna zarówno w telewizji, jak i w internecie na Twitchu oraz YouTube.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fordon Boars walczą! Stawką finał turnieju VALORANTA

Już tylko jedno wygrane spotkanie dzieli zawodników Fordon Boars od awansu do finałowego meczu pierwszej edycji turnieju VALORANTA od Absolute Legends...