Niektórzy kibice i obserwatorzy spodziewali się pełnych pięciu map w starciu Illuminar Gaming kontra K1ck Neosurf w pierwszej rundzie play-offów Alior Bank Ultraligi. Rywalizacja zakończyła się dużo szybciej, ponieważ drużyna Marcina "iBo" Lebudy gładko wygrała 3:0.

K1ck Neosurf 3:0 Illuminar Gaming
Illuminar Gaming 0:1 K1ck Neosurf
Melonik
Wukong
iBo
Malphite
Tabasko
Sett
Shlatan
Lee Sin
Warszi
Morgana
Matislaw
Twisted Fate
Odi11
Ashe
Puki Style
Miss Fortune
Czypsy
Karma
Mystiques
Bard

Illuminar od samego początku chciało narzucić na przeciwnika presję, ale zamiast tego drużyna niebieska solidarnie oddawała K1ck swoje życia. Ekipa Mateusza "Matislawa" Zagórskiego z dużą łatwością zgarnęła na swoje konto także Herolda. Z jego pomocą udało się formacji zniszczyć środkową wieżę, a chwilę później kolejna wygrana walka drużynowa pozwoliła także postawić krzyżyk na strukturze na dolnej alejce. Przewaga w tym aspekcie oraz dużo lepsza wizja sprawiły, że K1ck bardzo pewnie poruszało się po Summoner's Rifcie i łapało zagubionych graczy iHG. Ci nie mieli pomysłu na zatrzymanie rozpędzonego przeciwnika, który w trzydziestej minucie zniszczył niebieski Nexus.

K1ck Neosurf 1:0 Illuminar Gaming
iBo
Cho'Gath
Melonik
Gangplank
Shlatan
Trundle
Tabasko
Sett
Matislaw
Orianna
Warszi
Corki
Puki Style
Ezreal
Odi11
Kai'Sa
Mystiques
Bard
Czypsy
Leona

Szansę na pokazanie własnej siły Illuminar musiało upatrywać w grze drugiej. Początek starcia był bardzo wyrównany i można było pomyśleć, że Wojciech "Tabasko" Kruza i spółka szybko zapomnieli o porażce i dobrze przygotowali się do rewanżu. Niestety problemem strony czerwonej były szybko tracone wieże, które pozwalały przeciwnikowi przejąć kontrolę nad mapą i zgarniać neutralne cele. Różnica w złocie na korzyść K1ck przekuła się w spore obrażenia podczas walk drużynowych. Te raz po raz trafiły na konto czwartej drużyny fazy zasadniczej, która w końcu zadała ostatni cios Nashorowi i z nim postawiła kropkę nad i w dwudziestej szóstej minucie.

K1ck Neosurf 1:0 Illuminar Gaming
iBo
Ornn
Melonik
Sylas
Shlatan
Kha'Zix
Tabasko
Elise
Matislaw
Orianna
Warszi
Lucian
Puki Style
Ezreal
Odi11
Aphelios
Mystiques
Yuumi
Czypsy
Thresh

Jeżeli iHG chciało przedłużyć swoje nadzieje na występ w letniej edycji European Masters 2020, to na trzeciej mapie musiało wreszcie zatriumfować. Ekipa Tabasko zanotowała całkiem poprawny start, ponieważ udało jej się do siedemnastej minuty zniszczyć trzy wieże, ale liczba zabójstw i suma złota na koncie nie pozwalały wyraźnie zdominować K1ck, które grało bardzo pasywnie i na wiele pozwalało przeciwnikowi. Cierpliwość reprezentantów portugalskiej organizacji trwała jednak tylko do dwudziestej minuty, gdy to właśnie strona niebieska zainicjowała starcie na środku i je bardzo przekonująco wygrała. Z każdą minutą presja Matislawa i kolegów rosła, a w trzydziestej czwartej minucie zakończyła się wybuchem wrogiego Nexusa.

Emocje z czwartym sezonie Alior Bank Ultraligi wracają 4 sierpnia wraz z meczem drugiej rundy play-offów pomiędzy AGO ROGUE i 7more7 Pompa Teamem. Dzień później K1ck podejmie Gentlemen's Gaming w boju, którego stawką będzie awans do play-inów EU Masters. Wszystkie spotkania czwartego sezonu Ultraligi można oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Po więcej szczegółów dotyczących rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.