STS
fot. Esport Tour

Plotki znalazły swoje potwierdzenie – fanatyk żegna się z Wisłą All in!

Zaledwie cztery miesiące trwałą przygoda Dominika „fanatyka” Barkieta z Wisłą All in! Games Kraków. 20-letni zawodnik dziś oficjalnie opuścił szeregi Białej Gwiazdy, co nie jest szczególnym zaskoczeniem, bo nieoficjalne doniesienia na temat możliwości takiego ruchu pojawiały się już od jakiegoś czasu.

Barkiet graczem Wisły został w kwietniu, zasilając jej skład wraz z Grzegorzem „jedqrem” Jędrasem oraz Olkiem „hadesem” Miskiewiczem. Młody strzelec posiadał zdecydowanie najmniejsze doświadczenie spośród wszystkich członków drużyny, zaliczając ogromny przeskok. Odbijało się to zresztą na jego statystykach indywidualnych, bo fanatyk z reguły nie błyszczał. Trudno więc dziwić się, że i Biała Gwiazda nie osiągała zachwycających rezultatów, żegnając się m.in. z ESL Mistrzostwami Polski już w ćwierćfinale oraz zajmując dopiero 12. miejsce w ESEA Mountain Dew League.

Chciałbym bardzo podziękować fanatykowi za wspólny okres gry – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Grzegorz „SZPERO” Dziamałek. – Już od samego początku Dominik musiał odnaleźć się na najwyższym krajowym szczeblu, co na pewno nie było dla niego łatwym wyzwaniem. Ciężką pracą i ambicją pokazał jednak, że jest wartościowym zawodnikiem, którego czeka jeszcze długa i owocna kariera. Po zakończeniu sezonu przyszedł jednak czas na podsumowania i razem z całym zespołem uznaliśmy, że potrzebujemy zmian. fanatyk nie do końca bowiem wpasował się w powierzoną mu rolę. Jesteśmy jednak przekonani, że nadchodząca roszada znacząco przyczyni się do poprawy naszej gry, a w efekcie również wyników osiąganych na krajowym i międzynarodowym szczeblu – dodał.

Na ten moment nie wiadomo, kto zajmie zwolniony dziś fotel. Jednakże kilka dni temu profil Polish Leaks na Twitterze poinformował, że rzekomo najbliżej angażu w Wiśle ma znajdować się Patryk „ponczek” Wites, który na początku roku miał już okazję wspomagać zespół jako zmiennik. O tym, czy faktycznie Wites zawita do składu, przekonamy się dopiero na początku przyszłego tygodnia, bo to właśnie wtedy organizacja zaprezentuje nam swój nowy nabytek. Ten uda się potem wraz z pozostałymi graczami na stadion Wisły Kraków, gdzie odbędzie się bootcamp sekcji CS:GO.

W tej sytuacji skład Wisły prezentuje się następująco:

  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Wiktor „mynio” Kruk
  • Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Olek „hades” Miskiewicz
  • Mariusz „Loord” Cybulski – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 czy Fnatic? Fnatic czy G2? Europejskie potęgi LoL-a zetrą się w LEC

Od pewnego czasu powtarzamy, że w letnim splicie League of Legends European Championship 2020 nic już nas nie zaskoczy. Od pewnego czasu powtarzamy ta...