STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Faker czy Clozer? Czy YamatoCannon załapie się na play-offy? Przed nami ósma kolejka LCK

Walka o play-offy na koreańskich serwerach League of Legends trwa w najlepsze. Do końca fazy zasadniczej pozostały jedynie trzy kolejki, co oznacza, że niektórym zespołom zostały zaledwie cztery mecze do rozegrania. Aktualnie tylko dwa mogą być pewne występu w fazie pucharowej: DragonX oraz DAMWON Gaming, które toczą zacięty bój o pozycję lidera. Z drugiej strony tabeli ulokowane są Hanwha Life Esports oraz SeolHaeOne Prince. Obie ekipy posiadają mizerny wynik 1-12, z którym pojawienie się w play-offach pozostaje jedynie nieosiągalnym marzeniem. Takie rozstawienie tabeli League Champions Korea sprawia, że do wzięcia pozostały zaledwie trzy miejsca, jednakże w grze o nie pozostaje aż sześć formacji.

Niektóre wątpliwości co do pojawienia się w fazie pucharowej powinny zostać rozwiane na dniach. Od jutra do niedzieli w godzinach porannych będziemy mogli obserwować koreańskie zespoły na Summoner’s Rifcie. Jakie spotkania zapowiadają się jednak najciekawiej, bądź też będą miały największy wpływ na zestawienie?

Fani z pewnością powinni być zaciekawieni poczynaniami T1. Broniący tytułu mistrzowie zajmują obecnie czwartą lokatę z wynikiem 9-4, a ich ostatnie rezultaty nie były najbardziej zadowalające. Taki stan rzeczy obowiązywał do poprzedniej kolejki, w której to organizacja skusiła się na niespodziewaną, niemniej bardzo skuteczną zmianę. Lee „Fakera” Sang-hyeoka zastąpił Lee „Clozer” Ju-hyeon, którego fantastyczna dyspozycja pomogła T1 z łatwością obalić KT Rolster oraz SANDBOX Gaming. W tym tygodniu na Parka „Teddy’ego” Jin-seonga i spółkę czekają zadania o podobnym poziomie trudności, gdyż w czwartek o 13:00 zmierzą się SeolHaeOne Prince, a w niedzielę o 10:00 podejmą Team Dynamics. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto pojawi się na środkowej alejce w szeregach mistrzów LCK, jednakże każdy wybór zdecydowanie sprezentuje nam niezłe show.

Pewnym szlagierem i zapewne meczem tygodnia będzie DAMWON Gaming kontra Gen.G. To widowisko zostanie nam zaserwowane na inaugurację kolejki, obie ekipy załadują się na serwer w czwartek o godzinie 10:00. Zespół Heo „ShowMakera” Su obecnie znajduje się jeden punkt nad najbliższym rywalem, który pokazał już, że jest w stanie pokonać Gen.G. Drużyna ta jest jedną z dwóch w LCK, którym w letniej rundzie udało się pokonać DAMWON w serii BO3. Czy Parkowi „Rulerowi” Jae-hyukowi i spółce uda się ponownie zwyciężyć z ćwierćfinalistami mistrzostw świata, czy może jednak jeszcze bardziej oddalą im się w klasyfikacji? Przekonamy się niebawem.

Europejczyków powinny także zainteresować poczynania SANDBOX Gaming. Odkąd nowy trener, Jakob „YamatoCannon” Mebdi, opuścił kwarantannę 4 lipca i oficjalnie dołączył do zespołu, rezultaty znacząco się poprawiły. Od tamtego czasu podopieczni Szweda wygrali sześć na dziewięć serii, wstając z kolan i dając sobie nadzieję na play-offy. Na stan dzisiejszy są one w zasięgu, jednakże osiągnięcie ich będzie arcytrudne. SANDBOX pozostały jedynie cztery spotkania do rozegrania, a jedynym rywalem w tym tygodniu będą liderzy, czyli reprezentanci DragonX. Starcie to można porównać do pojedynku Dawida z Goliatem, jednakże jeżeli liczysz na występ na Worldsach, to pokonywanie takich oponentów musi stać się dla ciebie codziennością.

Wszystkie pojedynki będą transmitowane na kanale LCK w serwisie Twitch.tv. Codziennie odbywać się będą dwie serie, które będą startować równo o godzinie 10:00 oraz 13:00 czasu polskiego.

Czwartek, 6 sierpnia
10:00 DAMWON Gaming vs Gen.G BO3
13:00 T1 vs SeolHaeOne Prince BO3
Piątek, 7 sierpnia
10:00 Afreeca Freecs vs Team Dynamics BO3
13:00 kt Rolster vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Sobota, 8 sierpnia
10:00 DragonX vs SANDBOX Gaming BO3
13:00 SeolHaeOne Prince vs DAMWON Gaming BO3
Niedziela, 9 sierpnia
10:00 T1 vs Team Dynamics BO3
13:00 kt Rolster vs Gen.G BO3
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wiosną było pięknie, a jak będzie latem? K1ck ogrywa GG i zagra na EU Masters

Nie udało się sprawić drugiej niespodzianki z rzędu. K1ck Neosurf nie pozostawiło Gentlemen's Gaming absolutnie żadnych złudzeń i zapewniło sobie miej...