STS
fot. DreamHack/João Ferreira

Kontrakt z c0ntact rozwiązany, LETN1 wolnym graczem

Po siedmiu miesiącach przygoda Nestora „LETN1EGO” Tanicia z c0ntact Gaming dobiegła końca. Serb, który ostatnie tygodnie spędził na ławce rezerwowych, ogłosił dziś oficjalnie, że jego dotychczasowa umowa przestała obowiązywać, zaś on sam został wolnym agentem.

27-latek stanowił o sile międzynarodowego składu jeszcze w czasach, gdy ten grał pod banderą iNation. Potem zmieniali się pracodawcy, zmieniali się też gracze, ale Tanić trwał na posterunku, przywdziewając barwy kolejno Binary Dragons, Valiance & Co, CR4ZY, a na końcu właśnie c0ntact. W tym czasie jego drużyna sięgała m.in. po mistrzostwo United Masters League Season 1 oraz DreamHack Open Rotterdam 2019, a także awansowała na Majora w Berlinie, zajmując na nim miejsca 9-11. Potem jednak wyniki się pogorszyły, a sam LETN1 z powodu problemów wizowych opuścił pierwszą edycję Flashpointa. Wówczas zastępował go Karol „rallen” Rodowicz, ale nie pomógł ekipie w osiągnięciu zadowalającego rezultatu.

Wobec tego doświadczony Serb po powrocie swoich kolegów z USA znowu znalazł się w składzie, ale nie na długo, bo już dwa miesiące później jego fotel przejął związany wcześniej z Astralis Marco „Snappi” Pfeiffer. Wówczas było jasne, że Tanić nie ma już czego w zespole szukać i tylko kwestią czasu jest jego definitywne pożegnanie z organizacją. To nastąpiło właśnie teraz. – Od dziś jestem wolnym agentem i nie wiąże mnie już umowa z c0ntact. Zamierzam nadal rozwijać się i czekać na to, co przyniesie przyszłość. Jeżeli ktoś jest zainteresowany moimi usługami, może napisać do mnie za pośrednictwem Twittera albo maila – ogłosił gracz z Bałkanów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dla przypomnienia skład c0ntact Gaming prezentuje się następująco:

  • Rokas „EspiranTo” Milasauskas
  • Otto „ottoNd” Sihvo
  • Luka „emi” Vuković
  • Georgi „SHiPZ” Grigorow
  • Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Neil „NeiL_M” Murphy – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faker czy Clozer? Czy YamatoCannon załapie się na play-offy? Przed nami ósma kolejka LCK

Walka o play-offy na koreańskich serwerach League of Legends trwa w najlepsze. Do końca fazy zasadniczej pozostały jedynie trzy kolejki, co oznacza, ż...